Wrocław znajduje się w czołówce polskich miast pod wieloma względami, również w najnowszych technologiach. Jednym z ostatnich dokonań na tym polu jest pojawienie się nowej usługi, dostępnej w pojazdach wrocławskiej komunikacji miejskiej. MeetPort, bo tak się nazywa ten projekt, to nowa usługa dostępna dla mieszkańców i turystów.

MeetPort – jak to działa?

Projekt jest skonstruowany dwutorowo. W podstawowej wersji MeetPort jest stroną internetową, która ma służyć zdobywaniu informacji o mieście, ciekawych miejscach i komunikacji miejskiej. Cała obsługa jest banalnie prosta. W pojazdach wrocławskiej komunikacji miejskiej znajdują się naklejki z wygenerowanym kodem QR. Urządzenia mobilne takie jak smartfony i tablety, posiadają skaner tego rodzaju kodu. Po skanowaniu użytkownik zostaje przekierowany na stronę, która pokazuje mu miejsca w okolicy. Mogą to być zarówno sklepy oferujące swoje produkty, jak i opisy interesujących miejsc lub pobliskich wydarzeń. Ponadto oczywiście dostępne będą rozkłady linii komunikacji miejskiej. W ten bardzo prosty sposób osoby podróżujące w pojeździe, zarówno mieszkańcy jak i turyści odwiedzający stolicę Dolnego Śląska, mogą poznać ofertę handlową i kulturalną. Z całą pewnością będzie to spore ułatwienie dla każdej osoby chcącej lepiej poznać miasto.

W swoim zamyśle twórcy projektu MeetPort poszli jednak dalej. Ich celem jest nie tylko łączenie ludzi z wydarzeniami ale również z innymi ludźmi. Temu zadaniu ma służyć aplikacja MeetPort, którą można pobrać bezpłatnie na swoje urządzenie. Aplikacja działa na zasadzie znanej z sieci społecznościowych. Każdy jej użytkownik może stworzyć swój profil, w którym będą umieszczone informacje na jego temat, na przykład dotyczące zainteresowań. Jak podkreślają twórcy projektu, ma to na celu pomoc w poznaniu ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Projekt MeetPort dopiero wystartował, trudno zatem na razie ocenić jego zasięg. Nie ulega jednak najmniejszej wątpliwości, że tego rodzaju aplikacje mogą okazać się bardzo pomocne w codziennym życiu, niezależnie od tego, czy dany użytkownik jest stałym mieszkańcem miasta czy jedynie osobą odwiedzającą stolicę Dolnego Śląska. Aplikacja pozwoli na znalezienie ciekawych ofert, miejsc lub ludzi. Będzie można znaleźć i nasze oferty, w której polecamy niedrogie apartamenty w centrum Wrocławia.