Sezon zimowy można uważać za rozpoczęty, w stolicy Dolnego Śląska są miejsca, w których z powodzeniem można uprawiać jeden z najbardziej lubianych sportów zimowych, jakim jest jazda na łyżwach. Lodowiska we Wrocławiu właśnie rozpoczęły kolejny sezon. Sprawdź, gdzie można pojeździć na łyżwach.

Lodowisko przy Hali Stulecia

Najnowszym lodowiskiem w stolicy Dolnego Śląska jest lodowisko mieszczące się przy słynnej wrocławskiej Hali Stulecia. Jest to lodowisko umieszczone na świeżym powietrzu, tuż przy Wrocławskiej Fontannie Multimedialnej, która znajduje się przy Pergoli. Miejsce to jest jednym z ulubionych miejsc wśród mieszkających we Wrocławiu, cieszy się również dużą popularnością także wśród turystów odwiedzających stolicę Dolnego Śląska. Na miejscu znajduje się również wypożyczalnia łyżew.

Lodowisko Orbita Wrocław

Lodowiska we Wrocławiu to kilka różnych miejsc, ale najnowsze mieści się właśnie przy hali Orbita, położonej przy ulicy Wejherowskiej 34. Kryte lodowisko od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem, po ostatnim remoncie zapewnia najlepsze warunki spośród wszystkich tego rodzaju miejsc w stolicy Dolnego Śląska. Jednocześnie może przebywać na tafli aż 70 osób, na miejscu znajduje się wypożyczalnia łyżew, istnieje również punkt, w którym można naostrzyć swoje własne łyżwy.

Lodowisko Spiska

Lodowisko położone przy ulicy Spiskiej we Wrocławiu jest z kolei największą taflą lodu, która jednocześnie może pomieścić aż 200 osób. Pełnowymiarowe lodowisko jest umieszczone w namiocie, dzięki czemu nie jest na nim zbyt zimno. Położone w niedalekiej odległości od wrocławskiego Aquaparku, miejsce to cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Wrocławia.

Lodowisko przy Stadionie Wrocław

Lodowiska we Wrocławiu położone pod gołym niebem są popularnymi miejscami spędzania wolnego czasu w sposób aktywny. Takim miejscem jest właśnie lodowisko umiejscowione w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu Wrocław. Na stadionowym parkingu będzie umieszczona tafla lodowa, na której będzie można pojeździć na łyżwach.

Jak zatem widać, jest w stolicy Dolnego Śląska wiele miejsc, w których można pojeździć na łyżwach. Warto zatem rozważyć i tego rodzaju aktywność w sezonie zimowym. Osoby spoza Wrocławia mogą znaleźć tani nocleg w ofercie prezentowanej przez apartamenty wrocławskie.