Jeżeli zmęczy Cię zgiełk wielkiego miasta Wrocławia – wybierz się poza jego granice. Jednym z kierunków, które warto obrać jest kopania złota znajdująca się w Złotym Stoku. Jednodniowa wycieczka będzie świetnym oderwaniem a jednocześnie niebanalną rozrywką, pełną niepowtarzalnych wrażeń.

Atrakcje w Złotym Stoku

Czeka na Ciebie zwiedzanie kopani, które zaczyna się od Sztolni Gertrudy. Będziesz zatem miał okazję przejścia się po pięćsetmetrowym odcinku, na którym zobaczysz ekspozycję wielu starych map, wystawę minerałów, zabytkowe narzędzia górniczo-hutnicze oraz piec, w którym wytapiany był ten wyjątkowy kruszec jakim jest złoto. Miniesz także wózek do transportu rudy z osiemnastego wieku oraz będziesz mógł na własne oczy obejrzeć skarbiec ze złotem. Nieco mniej optymistycznym, aczkolwiek ważnym dla historii kopani złota, miejscem jest natomiast chodnik śmierci, który również będziesz miał okazję odwiedzić. Według legendy – ci, którzy kradli kruszec przytwierdzani byli do ściany i czekali, aż śmierć skróci ich cierpienia. Przeszedł Cię już dreszczyk? Uważaj zatem również na gnomy, które pilnują kopalni – mogą spełnić marzenia, ale jeśli w ich oczy spojrzy osoba o złych zamiarach to może już nigdy nie wyjść na powierzchnię. Osoby, które lubią mocne wrażenia mogą natomiast pod koniec trasy wybrać się na przejażdżkę ośmiometrową zjeżdżalnią. Zwiedzanie kończy się w Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli, gdzie możesz zobaczyć różne tabliczki z przepisami BHP, śmiesznymi komentarzami oraz ostrzeżeniami.

Czy to wszystko?

Otóż nie, to nie koniec atrakcji, które oferuje kopania w Złotym Stoku. Osoby  chętne mogą dopłacić za 200-metrowy spływ pod ziemią, podczas której również zobaczą kawałek Sztolni Gertrudy. Zwiedzić warto również Sztolnię Czarną Górną, gdzie znajduje się wodospad podziemny – jedyna taka atrakcja w Polsce. Nie lada atrakcją jest również Pomarańczowy Tramwaj, który wywozi turystów ze Sztolni na zewnątrz.

Wrocław jest idealną bazą wypadową na Dolnym Śląsku. W większość ciekawych miejsc, które znajdują się na terenie tego województwa, możesz pojechać na jednodniową wycieczkę. Dojazd zajmuje bowiem około dwóch godzin. Jeżeli zatem zależy Ci, aby zwiedzić Dolny Śląsk a jednocześnie być w centrum tętniącego energią miasta – zarezerwuj nocleg we Wrocławiu i ciesz się urokami tego pięknego miasta.