Położony na Nizinie Śląskiej Wrocław jest jednym z piękniejszych polskich miast. Liczne zabytki, mnóstwo terenów zielonych, liczne placówki kulturalne każdego roku przyciągają do tego miasta mnóstwo turystów.

Co ciekawego warto zobaczyć we Wrocławiu?

Liczba obiektów i atrakcji czekających we Wrocławiu jest bardzo długa. Wśród nich wybiorą coś dla siebie zarówno osoby dorosłe, których pasją jest podziwianie zabytków architektury, jak również i dzieci, którym oglądanie kolejnych budowli może szybko się znudzić. Dla najmłodszych (ale nie tylko dla nich) turystów z pewnością ogromnym przeżyciem będzie wizyta we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. Wrocławskie ZOO zostało otwarte pod koniec XIX wieku. Jego największą atrakcją od kilku lat jest Afrykarium. Miejscem, które warto pokazać dzieciom jest także Hydropolis. Zabytki z pewnością bardziej zainteresują osoby dorosłe. Do tych, które koniecznie należy zobaczyć należy wrocławska archikatedra świętego Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim. Od katedry tylko kilka minut spaceru dzieli turystów od ogrodu botanicznego, w którym zgromadzono ponad 7 tysięcy gatunków roślin. Wciąż wielkim zainteresowaniem turystów cieszy się Panorama Racławicka. Do miejsc chętnie odwiedzanych należą także: Park Dinozaurów, Kraina Miniatur i park linowy, który znajduje się na Wyspie Opatowickiej.

Koncerty w lipcu i sierpniu we Wrocławiu?

Wrocław jest prężnie działającym ośrodkiem kulturalnym. Wiele imprez ma charakter cykliczny, jak chociażby Przegląd Piosenki Aktorskiej czy Jazz nad Odrą. W mieście organizowane są oczywiście także liczne koncerty. 1 lipca w klubie Liverpool odbędzie się koncert zespołu Wolves Like US. Dwa tygodnie później we Wrocławiu odbędzie się koncert Hello Taylor.

Capital of Rock we Wrocławiu

19 sierpnia na Stadionie Miejskim zagrają: The Prodigy, Wolfmother i RvenEye . Koncert odbędzie się w ramach Capital of Rock 2017. Bilety na ten koncert już są w sprzedaży. Wiecej informacji na FB https://www.facebook.com/capitalofrock/

Aż do 28 sierpnia miłośnicy muzyki organowej będą mogli słuchać koncertów odbywających się w kościele Świętego Krzyża, który znajduje się na Ostrowie Tumskim. Wszystkie koncerty zaczynać się będą o godzinie 18.00. Wszystkie koncerty w kościele Świętego Krzyża będą odbywać się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego Non Sola Scripta. Udział w koncercie to nie tylko okazja do wysłuchania koncertów w wykonaniu takich mistrzów, jak między innymi Jan van Mol, ale także jedyna możliwość, aby obejrzeć wnętrze świątyni. Kościół Świętego Krzyża nie udostępniony do zwiedzania.

Gdzie nocować we Wrocławiu?

Wrocław oferuje tak dużą ilość różnorodnych atrakcji, że koniecznie trzeba w nim zostać przynajmniej na kilka dni. Jest to o tyle proste, że liczba miejsc noclegowych o różnym standardzie i zróżnicowanych cenach jest bardzo duża. Osoby, którym nie odpowiada nocleg w hotelu lub hostelu mają do wyboru również noclegi w apartamentach w centrum Wrocławia. Wiele z nich położonych jest w samym centrum miasta, sąsiadują więc z miejscami, które dla turystów są najbardziej atrakcyjne: zabytkami, kawiarniami, pubami.