Zbliżający się sezon letni oznacza, że będą poszukiwane miejsca, w których można zażyć kąpieli i spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. We Wrocławiu tradycyjnie sezon rozpoczyna się 1 czerwca. Gdzie będzie można skorzystać z kąpieli? Wybór jest dość spory.

Od wielu już lat to właśnie 1 czerwca, w Dzień Dziecka, rusza sezon kąpielowy w stolicy Dolnego Śląska. W ten dzień dzieci w wieku szkolnym mają zapewniony bezpłatny wstęp na wszystkie wrocławskie baseny i kąpieliska, wystarczy okazać legitymację szkolną. Z przyczyn technicznych niektóre z otwartych kąpielisk miejskich ruszą dopiero w weekend, otwierając swoje podwoje w sobotę, 4 czerwca.

W Dzień Dziecka będzie można odwiedzić basen Kłokoczyce, a także kąpieliska Morskie Oko i Glinianki. To miejsca od lat cieszące się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców Wrocławia jak i turystów jedynie odwiedzających stolicę Dolnego Śląska.

Od ostatniego lata dolnośląska metropolia realizuje program rewitalizacji stawów, tworząc bezpłatne kąpieliska. Pierwszym z nich było utworzone w ubiegłym roku kąpielisko przy ulicy Królewieckiej na wrocławskich Maślicach. Według danych statystycznych ogłoszonych przez Urząd Miasta, miejsce to w ubiegłym sezonie letnim, który we Wrocławiu trwa od początku czerwca do końca sierpnia, odwiedziło aż 50 tysięcy ludzi. Nic zatem dziwnego, że postanowiono kontynuować ten program. Efekty będzie można podziwiać już od 4 czerwca.

W tym sezonie powstaną dwa bezpłatne kąpieliska miejskie, z których będzie mógł skorzystać każdy chętny. Jedno z nich powstanie na wrocławskim Oporowie, przy ulicy Harcerskiej, drugie natomiast będzie mieściło się na ulicy Jeziorowej w Pawłowicach.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku kąpieliska przy Królewieckiej, ideą powstania było zapewnienie bezpiecznego i wygodnego odpoczynku nad wodą. Stąd też pojawili się ratownicy, piaszczysta plaża i toalety, jednak unikano większej ingerencji w samą przestrzeń. Dzięki temu osiągnięto wspaniałe połączenie pomiędzy naturalnością a bezpieczeństwem. Jeśli zamierzasz spędzić dłuższy czas w stolicy Dolnego Śląska, wygodny nocleg znajdziesz w ofercie prezentowanej przez apartamenty wrocławskie, ulokowane w samym centrum miasta.