Na Rynku we Wrocławiu w centrum miasta rozpoczął się jeden z najpiękniejszych w Europie jarmarków świątecznych.

W centrum Wrocławia na Rynku oficjalnie otworzył się Jarmark Bożonarodzeniowy, który jest uważany za jeden z najpiękniejszych i najbardziej tętniących życiem w Europie. Tysiące kolorowych lampek na choince, zapach pieczonych kasztanów, różne słodycze, śnieżna kula, krasnale i rozrywka dla dzieci: karuzela i ciuchcia – to wszystko tworzy świąteczną atmosferę.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2016 – liczne stoiska

W drewnianych domkach dorośli mogą kupić prezenty pod choinkę dla swoich bliskich: kubki z grzanym winem, przedmioty do dekoracji, ozdoby, biżuterie, kosmetyki, torebki, nie tylko z Polski, ale także z krajów takich jak Zambia, Mozambik, Tanzania, Kongo i Uganda. Uwaga dla kupujących – mydło z Marsylii, ozdoby choinkowe ręcznie robione, wyroby z bursztynu bałtyckiego, towary i ozdoby z różnych polskich regionów.
Jarmark świąteczny we Wrocławiu potrwa do 22 grudnia.

Jarmark Bożonarodzeniowy – atrakcje dla dzieci

Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Głównym we Wrocławiu jest jedną z najbardziej ekscytujących i niezapomnianych uroczystości i trafiając na niego można poczuć się bohaterem bajki. W kilkuletniej tradycji, na samym początku ulicy Świdnickiej we Wrocławiu zamieszcza się ogromną bramę, przy której będą stały wielkie krasnale. Jeden z nich – Prezentus, ulubieniec wrocławskich dzieci. Wystarczy zapukać trzy razy w jego kaptur, aby każde życzenie się spełniło. Niekończące się rzędy sklepów z pamiątkami z szerokiej gamy produktów lokalnych rzemieślników, od biżuterii do pysznych wypieków i aromatycznego grzanego wina z czarnym pieprzem i wanilią. Ponadto, wspaniałe szopki pałace lodowe i bogaty program koncertowy.

Wrocław jako pierwsze polskie miasto otworzy jarmark, dlatego warto tu przyjechać i zanurzyć się w atmosferę świąt, i rozpocząć przygotowania do Bożego narodzenia pełną parą. Po całym tym zwiedzaniu, na pewno goście Wrocławiu będą chcieli odpocząć. A zrobić to można będzie w apartamentach Wrocławia, z siedzibą w samym centrum.