Wrocław jest znany ze swojego Jarmarku Bożonarodzeniowego rozmieszczonego na wrocławskim Rynku i jego okolicach. Impreza z roku na rok jest coraz bardziej popularna i przyciąga większe rzesze osób odwiedzających liczne stragany. Jednak stolica Dolnego Śląska to nie tylko samo centrum miasta, w innych miejscach w tym gorącym okresie przedświątecznych przygotowań również można przeżyć wiele wspaniałych emocji, związanych z zakupami prezentów lub też kosztowaniem różnorodnych potraw. Jednym z takich najbliższych okazji będzie z całą pewnością wydarzenie mające się rozegrać na tarasach zamku położonego w malowniczej Leśnicy. Co będzie można zobaczyć w trakcie tego wydarzenia? Organizatorzy przygotowali bardzo wiele atrakcji, które z całą pewnością dostarczą wielu emocji wszystkim zwiedzającym, niezależnie od wieku lub indywidualnych upodobań.

Jarmark bożonarodzeniowy w Leśnicy odbędzie się pod patronatem dwóch organizacji, jednej polskiej, drugiej natomiast pochodzącej z Niemiec. Stąd też jest to impreza dolnośląsko – saksońska, co jedynie potęguje zakres towarów i atrakcji, które będzie można podziwiać w trakcie odwiedzin tarasów malowniczego zamku w Leśnicy, utrzymanego w rokokowej formie.

Tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy to wydarzenie łączące w sobie kilka podstawowych funkcji. Po pierwsze to jest jedzenie, zazwyczaj związane z przysmakami regionalnymi. Dzięki temu, że impreza powstaje w międzynarodowej współpracy, odwiedzający mają niepowtarzalną szansę na spróbowanie specjałów pochodzących z Saksonii. Niemieckie ciasta pieczone na patyku lub saksońskie bratwursty będą prezentowane obok dolnośląskich miodów pitnych i smażonych karpi pochodzących z Doliny Baryczy.

Drugim wyznacznikiem dobrego jarmarku jest rękodzieło, które również będzie szeroko reprezentowane na licznych jarmarcznych straganach. Trzecim z kolei elementem jest zabawa i rozrywka, której również nie zabraknie w trakcie czterech dni trwania tego wyjątkowego wydarzenia. Wspólne śpiewanie kolęd, koncerty polskich i niemieckich śpiewaków, z całą pewnością dostarczą rozrywki i wprowadzą każdego w świąteczny nastrój.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Leśnicy potrwa od 17 do 20 grudnia. W tym czasie będzie można przeżyć wiele wyjątkowych chwil. Dla osób szukających noclegu w te dni oferta prezentowana przez apartamenty wrocławskie jest szczególnie warta rozważenia. Tani nocleg w centrum miasta to wyjątkowa okazja.