Zwiedzanie Wrocławia w upalne letnie dni może być mocno wyczerpujące, warto zatem poznać kilka ciekawych miejsc, w których można odpocząć. Wrocławskich cukierni, kawiarni i lodziarni jest bardzo wiele, wybraliśmy kilka miejsc, w których można znaleźć naprawdę wyjątkowe lody. Większość z polecanych miejsc odznacza się się wieloletnią tradycją, a receptury na udane produkty są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Lodziarnia Roma

Położona przy ulicy Rydygiera 5 na wrocławskim Nadodrzu, jest jedną z najstarszych wrocławskich lodziarni. Istnieje od roku 1946 i nadal oferuje produkty sporządzane tradycyjnymi metodami. Każdego dnia lodziarnia oferuje wybór spośród kilkunastu rodzajów, zmienianych każdego dnia, gdyż wszystkich oferowanych w tym miejscu smaków jest aż ponad sto. Szeroki wybór powinien zadowolić nawet najbardziej wybrednych i wymagających klientów. Można tu spróbować klasycznych lodów śmietankowych, waniliowych czy czekoladowych, popularnych owocowych a nawet warzywnych czy piwnych.

Lodziarnia przy ulicy Cybulskiego

Niewielka rodzinna lodziarnia przy ulicy Cybulskiego również może poszczycić się wieloletnią tradycją. Położona nieco na uboczu, w bezpośrednim sąsiedztwie Archiwum Państwowego we Wrocławiu, oferuje swoim klientom skromny wybór doskonałych lodów w tradycyjnych smakach. Rodzinność tego miejsca jest naprawdę ujmująca.

Lodziarnia Komandorska

Położona w pobliżu Dworca Głównego PKP i Teatru Muzycznego Capitol lodziarnia istnieje już od pół wieku. Oferowane tam produkty nadal cieszą się dużym uznaniem zarówno mieszkańców miasta, jak i odwiedzających stolicę Dolnego Śląska. Najbardziej popularne są w tym miejscu sorbety owocowe, zazwyczaj dostępne w kilku smakach.

Polish Lody

Podczas zwiedzania malowniczych zabytków Ostrowa Tumskiego można natknąć się na długą kolejkę. Ci wszyscy ludzie stoją tam właśnie do najmodniejszej ostatnio wrocławskiej lodziarni, noszącej nazwę Polish Lody. Działająca od niedawna placówka oferuje zaledwie kilka rodzajów lodów, są one jednak najwyższej jakości, co poświadczają tłumy, jakie codziennie chcą spróbować doskonałych wyrobów dwóch właścicieli.

To oczywiście nie wszystkie miejsca, gdzie można zjeść dobre lody we Wrocławiu. Najlepiej przekonać się o tym na własną rękę i podczas wizyty udać się na spacer w poszukiwaniu takiego miejsca. Nocleg oczywiście bez trudu zapewnią nasze apartamenty Wrocław.