W 2016 roku Wrocław odgrywał zaszczytną rolę Europejskiej Stolicy Kultury. Z tej okazji tętnił życiem i obfitował w wydarzenia kulturalne. Działo się tak jednak nie tylko w roku 2016, lecz i w innych latach. Między innymi w 2015 roku, gdy Wrocław szykował się do odrywania tej roli. Również w 2017 roku, gdy Wrocław udowadniał, że pozostała w nim kulturalna spuścizna. Efektem tego we wrocławskim kalendarium imprez kulturalnych niezmiennie nie brakuje tak popularnych wydarzeń jak: Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans, Międzynarodowy Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty, czy Noc Muzeów w ramach Międzynarodowego Dnia Muzeów. Poznajmy bliżej Noc Muzeów w ramach Międzynarodowego Dnia Muzeów.

Noc Muzeów w ramach Międzynarodowego Dnia Muzeów

Noc Muzeów w ramach Międzynarodowego Dnia Muzeów stanowi najsłynniejsze wydarzenie kulturalne na świecie. Noc Muzeów ustanowiono na weekend wokół 18-go maja każdego roku. Stało się to w Niemczech, w 1997 roku. Międzynarodowy Dzień Muzeów ustanowiono na 18-go maja każdego roku. Stało się to w Rosji, w 1977 roku. Noc Muzeów narodziła się natomiast w ramach Międzynarodowego Dnia Muzeów. Wydarzenia obrały za cel poznawanie się wzajemnie różnych narodów i umacnianie więzi między nimi za pomocą kultury. Noc Muzeów we Wrocławiu zorganizowano po raz pierwszy w roku 2005. Liczba instytucji kulturalnych, które otwierają się wówczas dla zwiedzających wynosi już niemal stu. Znajdują się wśród nich muzea, wystawy, galerie, a nawet obiekty sakralne.

Wrocław zaprasza na Noc Muzeów oraz Międzynarodowy Dzień Muzeów – fot.: Vox Vratislaviensia

Noc Muzeów w roku 2017

Noc Muzeów w ramach Międzynarodowego Dnia Muzeów niezmiennie od lat odbędzie się we Wrocławiu również w roku 2017. Data wydarzenia przypada tym razem na 20-go maja 2017. To już 12 raz we Wrocławiu i 21 raz w Europie. Imprezę zaplanowano w niemal stu miejscach. Swoje drzwi otworzą między innymi: Muzeum Narodowe, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Architektury, Mauzoleum Dynastii Piastów Śląskich, Muzeum Poczty oraz Telekomunikacji, Muzeum Współczesne oraz Synagoga Pod Białym Bocianem.