W 2016 roku Wrocław odgrywał zaszczytną rolę Europejskiej Stolicy Kultury. Z tej okazji tętnił życiem i obfitował w wydarzenia kulturalne. Działo się tak jednak nie tylko w roku 2016, lecz i w innych latach. Między innymi w 2015 roku, gdy Wrocław szykował się do odrywania tej roli. Również w 2017 roku, gdy Wrocław udowadniał, że pozostała w nim kulturalna spuścizna. Efektem tego we wrocławskim kalendarium imprez kulturalnych niezmiennie nie brakuje tak popularnych wydarzeń jak: Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans, Międzynarodowy Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty, czy Noc Muzeów w ramach Międzynarodowego Dnia Muzeów. Poznajmy bliżej Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans.

Festiwal Wratislavia Cantans

Festiwal Wratislavia Cantans to impreza, podczas której występują światowej sławy wokaliści, chórzyści, instrumentaliści i dyrygenci. Choć każde wielkie miasto ma swój festiwal, to Wrocław jest tym szczęściarzem, który posiada festiwal o bardzo wysokiej randze kulturalnej, który przynosi mu sławę na całym świecie. Narodził się w 1966 roku, a w roku 1978 znalazł się w Europejskim Stowarzyszeniu Festiwali Muzycznych w Genewie. Repertuar festiwalu stanowi głównie muzyka klasyczna i sakralna. Na początku koncerty wykonywano w bazylice garnizonowej św. Elżbiety, z czasem przeniesiono je do katedry św. Marii Magdaleny, a obecnie większość z nich wykonuje się w Narodowym Forum Muzyki. Festiwal odbywa się każdego roku na jesień we Wrocławiu.

Wrocław zaprasza na Festiwal Wratislavia Cantans – fot.: Vox Vratislaviensia

Wratislavia Cantans w roku 2017

Festiwal Wartislavia Cantans niezmiennie od lat odbędzie się we Wrocławiu również w roku 2017. Data wydarzenia przypada tym razem na od 7-go do 17-go września 2017. To już 62 edycja, a program wypełnią najznakomitsze koncerty wokalne, chóralne i instrumentalne. Koncerty zaplanowano głównie w Narodowym Forum Muzyki, ale również w katedrze św. Marii Magdaleny i innych obiektach. W pierwszych latach koncerty odbywały się z kolei w bazylice św. Elżbiety.