W 2016 roku Wrocław odgrywał zaszczytną rolę Europejskiej Stolicy Kultury. Z tej okazji tętnił życiem i obfitował w wydarzenia kulturalne. Działo się tak jednak nie tylko w roku 2016, lecz i w innych latach. Między innymi w 2015 roku, gdy Wrocław szykował się do odrywania tej roli. Również w 2017 roku, gdy Wrocław udowadniał, że pozostała w nim kulturalna spuścizna. Efektem tego we wrocławskim kalendarium imprez kulturalnych niezmiennie nie brakuje tak popularnych wydarzeń jak: Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans, Międzynarodowy Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty, czy Noc Muzeów w ramach Międzynarodowego Dnia Muzeów. Poznajmy bliżej Międzynarodowy Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty.

Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty

Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty to impreza, podczas której dokonuje się przeglądu filmowego. Festiwal z roku na rok zyskuje coraz większą popularność świadcząc o bogatym życiu kulturalnym Wrocławia. Narodził się w 2001 roku w Sanoku, w 2002 roku przeniesiono go do Polskiego Cieszyna i Czeskiego Cieszyna, a w roku 2006 już na stałe do Wrocławia. W repertuarze festiwalu znajdują się głównie filmy autorskie, warte docenienia, choć niekiedy niedoceniane w świecie przepełnionym filmami komercyjnymi. Seanse filmowe odbywają się na mieście oraz w Kinie Nowe Horyzonty, czyli placówce stworzonej z myślą o imprezie, choć działającej przez cały rok. Festiwal odbywa się każdego lata we Wrocławiu.

Wrocław zaprasza na Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty – fot.: Vox Vratislaviensia

T-Mobile Nowe Horyzonty w roku 2017

Festiwal Nowe Horyzonty niezmiennie od lat odbędzie się we Wrocławiu również w roku 2017. Data wydarzenia przypada tym razem na od 3-go do 13-go sierpnia 2017. To już 17 edycja, a program wypełnią najnowsze, największe hity wśród filmów kinowych i festiwalowych. Seanse filmowe zaplanowano w Kinie Nowe Horyzonty i na mieście. Kino Nowe Horyzonty to wyjątkowe miejsce, bo stanowi kino studyjne, czyli unikalne porównaniu do kin sieciowych, które wypełniają ulice nadodrzańskiego Wrocławia.