Wrocław jest miastem atrakcyjnym turystycznie nie tylko dlatego, że może pochwalić się imponującym Rynkiem i licznymi zabytkami architektury. Goście z kraju i z zagranicy przybywają tu również po to, aby odwiedzać miejsca nowe zwłaszcza, jeśli te ostatnie mają coś ciekawego do zaoferowania. Nie inaczej jest w przypadku Hydropolis – otwartego w grudniu 2015 roku centrum wiedzy, które pozwala na zdobycie informacji na temat wody i jej znaczenia dla naszej planety.

Wyjątkowość „podwodnego miasta”

Już pierwsze spojrzenie na Hydropolis wyjaśnia, dlaczego mamy do czynienia z miejscem niezwykłym. Centrum wiedzy imponuje swoim wyglądem, choć jednak jest rozwiązaniem na wskroś nowoczesnym, mieści się w zabytkowym budynku o imponującej historii. Budynek powstał w roku 1893 i przez lata mieścił się w nim zbiornik wody czystej. Choć dziś dostosowano go do potrzeb wystawy, ciągle można dostrzec w nim rozwiązania, które przypominają, w jakim celu powstał, co czyni go unikatowym.

Do kogo adresowane jest Hydropolis?

Miejsca takiego, jak Hydropolis, od lat brakowało nie tylko we Wrocławiu, ale również w Polsce, nie dziwi więc to, że wystawa poświęcona wodzie jest adresowana do zwiedzających w każdym wieku. Powierzchnia wystawy liczy ponad 4 tysiące metrów kwadratowych, a zwiedzający mogą podziwiać zarówno klasyczne eksponaty, jak i formy multimedialne. Co więcej, często sami mogą dotknąć przygotowanych dla nich rekwizytów i wykonać samodzielnie zadania stawiane im przez autorów projektu. Ma to na celu zaciekawienie tematyką wody i jej ochrony dzieci i młodzieży, nie można jednak nie dostrzec tego, że taka forma odpowiada również dorosłym.

Co czeka na zwiedzających?

Osoby odwiedzające „wodne miasto” już w momencie przekraczania jego progu mogą doświadczyć czegoś niezwykłego, trudno bowiem określić inaczej możliwość przejścia przez ścianę wody zwłaszcza, że pokonuje się ją suchą stopą. Kolejne sale opowiadają o teoriach związanych z pochodzeniem wody, mówią o tym, dlaczego jest ona obecna we Wszechświecie, a także odpowiadają na pytanie o to, jakie będą globalne konsekwencje jej marnowania.

Godziny otwarcia i inne informacje o Hydropolis

Adres:

ul. Na Grobli 19-21,

Wrocław

Telefon: 71 340 95 15

www: hydropolis.pl

Godziny otwarcia Hydropolis:

sobota 10:00–20:00
niedziela 10:00–20:00
poniedziałek 09:00–18:00
wtorek 09:00–18:00
środa 09:00–18:00
czwartek 09:00–18:00
piątek 09:00–18:00

Noclegi we Wrocławiu

Jeżeli nie mieszkacie we Wrocławiu a chcecie odwiedzić nasze piękne miasto, zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty apartamentów w centrum Wrocławia.