Hotel, apartamenty czy może hostel? Wybierając się do Wrocławia na więcej niż jeden dzień, musimy zapewnić sobie nocleg. Oferta noclegowa w tak dużych miastach, jak stolica Dolnego Śląska jest naprawdę imponująca. Wybierać możemy między hotelami, hostelami i apartamentami. Pojawia się w związku z tym pytanie, na które z wymienionych rozwiązań postawić. Przyjrzyjmy się wadom i zaletom każdego z nich.

Hotel we Wrocławiu

Decydując się na nocleg w hotelu, musimy liczyć się z koniecznością poniesienia niemałych kosztów. Zasada jest w tym wypadku prosta: im więcej gwiazdek ma hotel, tym koszt noclegu wyższy. W hotelach stojących na najwyższym poziomie liczyć trzeba się nawet z kilkuset złotymi za noc od osoby. Jednocześnie za naprawdę wysoką ceną idzie najwyższa jakość usług. W wielu hotelach działa klimatyzacja, która sprawia, że pobyt w sezonie letnim jest naprawdę komfortowy niezależnie od tego, na którym piętrze znajduje się wynajęty przez nas pokój. Do tego dochodzi pokój urządzony z największym gustem i troską o pełen komfort gości. Nie można zapominać o łazience, w której znajdziemy ręczniki, mydło, żel pod prysznic. Takich udogodnień nie znajdziemy w nawet najlepszym hostelu.

Hostel

To rozwiązanie naprawdę tanie. Jeszcze kilka lat temu hostele dysponowały wyłącznie wieloosobowymi pokojami, co nie każdemu odpowiadało. Dzisiaj wiele z nich oferuje swoim gościom również pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe, co istotnie zwiększa komfort pobytu. Raczej nie ma jednak co liczyć na prywatną łazienkę. W większości hosteli do dyspozycji gości jest wspólna łazienka znajdująca się na korytarzu. Ogranicza to komfort i swobodę podczas pobytu. Niewątpliwym plusem przemawiającym za skorzystaniem z hosteli jest oczywiście niski koszt, jaki trzeba ponieść w związku z pobytem.

Apartament we Wrocławiu

To rozwiązanie, które na polskim rynku usług turystycznych pojawiło się stosunkowo niedawno. Stanowi połączenie tanich noclegów w naprawdę komfortowych warunkach. Wynajmujemy apartament, w którym do dyspozycji mamy pokój (lub kilka), przestrzeń kuchenną, prywatną łazienkę. Co ważne, w zdecydowanej większości przypadków apartamenty we Wrocławiu są naprawdę korzystnie zlokalizowane. Świetnym przykładem są te, które znajdują się w pobliżu Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. Zaledwie trzysta metrów dzieli je od wrocławskiego Rynku, który jest celem wszystkich turystów przybywających do miasta. Warto podkreślić, że noclegi w apartamentach trzeba rezerwować z wyprzedzeniem. Cieszą się one tak dużą popularnością, że rozchodzą się niczym świeże bułeczki.

Co wybrać?
Wszystko uzależnione jest oczywiście od naszych indywidualnych preferencji i potrzeb. Nie można zapomnieć o zasobności portfela. Kwota, którą planujemy wydać w istotny sposób wpływa na miejsce, w którym się zatrzymamy. Jeśli nie musimy się ograniczać, warto postawić na hotel. Jeśli jednak zależy nam na połączeniu świetnej ceny z bardzo dobrymi warunkami, najlepiej zdecydować się na apartament. To rozwiązanie, które dzisiaj dostępne jest w większości dużych polskich miast. Przykładem jest wspomniany już przez nas Wrocław.