Hala Stulecia jest jednym z bardziej popularnych zabytków Wrocławia. Budynek, w 2006 roku umieszczony na liście światowego dziedzictwa Unesco, usytuowany jest tuż przy Parku Szczytnickim, a wraz Ogrodem Zoologicznym, Pergolą, Fontanną należy on do prawdziwego zagłębia atrakcji turystycznych, w którym spędzić można wraz z rodziną długie godziny.

Budynek zaprojektował Max Berg, wybitny wrocławski architekt. Hala Stulecia uznawana jest za jego największe dzieło, oraz najlepszą reprezentację wrocławskiego modernizmu. Hala Stulecia powstała z myślą o organizacji Wystawy Stulecia w 1913 roku. Było to ogromne wydarzenie wzorowane na Wystawach Światowych. Głównym jego zadaniem było ukazanie historii i kultury ziem Śląskich. Na tę samą imprezę stworzono także przepiękny Ogród Japoński. Do Hali Stulecia dobudowano także Pawilon Czterech Kopuł, a także zjawiskowa Pergolę. Ciekawostką jest fakt, że specjalnie dla Hali Stulecia zaprojektowano największe na świecie w tym czasie organy. Które częściowo możemy odsłuchać we Wrocławskiej Katedrze na Ostrowie Tumskim.

Tuż po II wojnie światowej Hala była gospodarzem – zorganizowanej na rzecz światowego pokoju – Wystawy Ziem Odzyskanych. Z tej okazji postawiono przed Halą ponad 100 metrową iglicę. W wystawie uczestniczyli tacy goście, jak Bertold Brecht czy Pablo Picasso. Ostatnio prasę obiegła informacja o kupnie na aukcji okazałej kolekcji zdjęć Marilyn Monroe, która wkrótce będzie udostępniona odwiedzającym Halę Stulecia.

Oprócz wspomnianego Parku Szczytnickiego wraz z opisywanym już tutaj Ogrodem Japońskim, Hala Stulecia znajduje się w bardzo bliskim otoczeniu Wrocławskiego Zoo. Jest to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce. Swego czasu, pod koniec XIX wieku był jednym z najbardziej popularnym na świecie. Ale i obecnie prezentuje się niesamowicie. W roku 2005 roku żyło tu ponad 7000 zwierząt w ponad 500 różnych gatunków. Szczególnie rozpropagował go niegdysiejszy jego dyrektor, Antoni Gucwiński, którego programy telewizyjne z cyklu „Z kamerą wśród zwierząt” cieszyły się ogromną popularnością.

Dla wszystkich, którzy odwiedzają nasze luksusowe apartamenty w centrum Wrocławia serdecznie polecamy wybranie się w okolice Hali Stulecia i skorzystania z licznych atrakcji tamtych terenów.