Gra w kręgle od kilkunastu już lat cieszy się zasłużoną popularnością zarówno wśród mieszkańców stolicy Dolnego Śląska jak i ludzi przybywających do miasta jedynie w celach turystycznych. Jest ona wynikiem powstania bardzo interesujących miejsc, w których można w grę polegającą na zbijaniu kulą kręgli pograć. Dlaczego ten rodzaj aktywności fizycznej jest taki popularny? Jego siła prawdopodobnie tkwi w samej grze, która jest jednocześnie sportem i rozrywką, którą już dziś pokochało tak wiele osób.

Zasady gry w kręgle są niezwykle proste i właściwie ten rodzaj sportu może uprawiać osoba w praktycznie dowolnym wieku. Celem gry jest zbicie jak największej ilości kręgli w jak najmniejszej ilości prób. Od tego zależy punktacja, można grać również w parach, dlatego też tego rodzaju aktywność fizyczna buduje również ducha rywalizacji. Nie na samym uprawianiu sportu polega fenomen tej dyscypliny. Chodzi o coś znacznie więcej.

Tą wartością dodaną jest niewątpliwie element zabawy. To właśnie wspólne spędzanie czasu jest główną przyczyną popularności gry w kręgle na całym świecie. Wspólny wypad ze znajomymi nabiera znacznie lepszego wymiaru w chwili, gdy istnieje możliwość sportowej rywalizacji odbywanej niejako przy okazji sportowej potyczki.

Z tego aspektu gry w kręgle doskonale zdają sobie sprawę osoby posiadające miejsca do gry. To właśnie kręgielnie stają się miejscami spotkań po pracy. Ludzie pragnący relaksu w miłej atmosferze sportowej rywalizacji z łatwością odnajdą się właśnie podczas meczu bowlingu. Co więcej, każda kręgielnia z prawdziwego zdarzenia posiada również dobrze zaopatrzony barek, w którym można nabyć napoje zimne i gorące, jak również alkohol i różnego rodzaju przekąski. Wszystko to sprawia, że wspólny wypad ze znajomymi może przebiegać w bardzo przyjacielskiej i zabawowej wręcz formie.

Gra w kręgle pozwala zatem na bardzo relaksujące spędzenie wolnego czasu w gronie osób znajomych. Dzięki prostym zasadom z łatwością możesz rozegrać mecz nawet będąc osobą początkującą w tego rodzaju dyscyplinie sportowej.