Góra Ślęża to najwyższy szczyt Masywu Ślęży, jej nazwa oznacza wilgoć, mokrość, mokrą pogodę. Góra każdego roku odwiedzana jest przez setki tysięcy turystów i stanowi doskonały punkt widokowy na Sudety oraz Nizinę Śląską, jej wysokość wynosi około 780 metrów n.p.m.

Ślęża stanowi ważny węzeł szlaków turystycznych – znajdziemy tu szlak żółty, niebieski, a także czerwony. Na szczycie znajdziemy wiele atrakcji, dzięki którym całodzienna wycieczka dostarczy nam moc wrażeń. Znajdziemy tam na przykład ruiny średniowiecznego Zamku wybudowanego w XIII wieku, czy zabytkowy kościółek.

Maszt telewizyjny

Dodatkowo znajduje się tam maszt telewizyjny, wieża widokowa, a także Krzyż Milenijny. Góra Ślęża znajduje się w odległości około 30 kilometrów od Wrocławia, dzięki czemu nie musimy spędzać w podróży zbyt wiele czasu i możemy wyjechać już z samego rana. Szczyt porośnięty jest gęstą roślinnością leśną, co umożliwia nam nie tylko atrakcyjny spacer, ale również wdychanie świeżego i czystego powietrza.

Góra Ślęża – szlaki

Na górę prowadzą rozmaite drogi, samo możemy zdecydować, czy dostaniemy się na szczyt bardziej stromą, czy też łagodną ścieżką. Wybierając żółty szlak, możemy śmiało wziąć ze sobą na wycieczkę dzieci, które bez problemu poradzą sobie na tej trasie. Na zgłodniałych turystów czeka także schronisko, w którym możemy zjeść coś ciepłego, a także odpocząć.

Najlepiej trafić na dobrą pogodę, kiedy ze szczytu Ślęży możemy podziwiać wspaniałą panoramę Wrocławia. Przy dobrej widoczności i użyciu lornetki możemy dostrzec główne budynki w mieście, a nawet poszczególne osiedla. Mieszczący się na górze kościół udostępniony jest dla zwiedzających w sobotę oraz niedzielę, a msza święta odbywa się w każdą niedzielę o godzinie 14. Wycieczka na Ślężę to dobry pomysł nie tylko dla doświadczonych turystów, ale również i dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z górami. Możemy odwiedzać ją o każdej porze roku, ponieważ zawsze wygląda malowniczo i pięknie. Ślęża to idealnie miejsce na wycieczkę, a także doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Warto nadmienić, że nasze apartamenty znajdują się w niedalekiej odległości od góry Ślęzy.