Jak często zastanawiacie się co robić z dziećmi w wolne popołudnia lub gdzie zabrać je na wycieczkę? Osobom z Wrocławia podpowiadamy miejsca gdzie mogą wyrwać się ze swoimi pociechami, a pozostałe osoby spoza Wrocławia zachęcimy być może do przyjazdu z dziećmi.

Dla dzieci w okresie letnim na pewno sporą atrakcją będzie zobaczenie pokazu Fontanny Multimedialnej. Fontanna w rytmie określonej muzyki i przy odpowiedniej kolorystyce świateł wyrzuca wodę. Niedaleko tego miejsca znajduje się także inna fontanna dla dzieci, po której mogą one normalnie chodzić, gdyż z betonowych płyt wyrzucane są delikatne strumienie wody. Dodatkowo w niedziele mają tam miejsce pokazy baniek organizowane specjalnie dla najmłodszych. Jeśli fontanna to za mało, warto wybrać się do Wrocławskiego Parku Wodnego przy ulicy Borowskiej. Oferta dla dzieci jest tam dosyć bogata. Znajdują się małe zjeżdżalnie i baseniki. Można skorzystać również z wielu zabawek dostępnych na półkach przy basenie. Kolejne miejsce, które warto zobaczyć z pociechą to ZOO. Wielu z nas odbywało tam swoje pierwsze wycieczki w dzieciństwie. Swoim dzieciom też warto sprawić taką przyjemność. Na pewno będą zadowolone, gdy zobaczą zwierzęta znane z bajek na żywo. Jeśli zależy nam, aby dzieci trochę ukulturalnić dobrym miejscem okaże się Wrocławski Teatr Lalek. W ofercie teatru można znaleźć wiele spektakli organizowanych dla dzieci.

We Wrocławiu dużo się dzieje. Często mają miejsce wydarzenia kierowane dla całych rodzin lub dla dzieci. Warto z tego względu szukać informacji na bieżąco na stronie miasta lub zaglądać do nas. My też czasem piszemy o zapowiadanych imprezach, które odbędą się we Wrocławiu 🙂