Aktywność fizyczna dobrze wpływa nie tylko na nasze ciało, ale również na samopoczucie. Aktywne spędzanie czasu z przyjaciółmi może przyczynić się do pielęgnowania więzi. Nic nie przybliża do siebie ludzi bardziej niż wspólna przygoda. Przyczynia się również do swobodnej atmosfery oraz pomaga obniżyć poziom stresu. Gdzie zatem spędzać aktywnie czas we Wrocławiu?

Wyborem pełnym emocji będzie park trampolin we Wrocławiu Jumpworld. Bilet wstępu to tylko 21 złotych. Znajduje się tu największy basen z gąbkami we Wrocławiu. Jest to wyśmienite miejsce, aby spędzić czas aktywnie wraz z całą rodziną. Miejsce to dba również o bezpieczeństwo, więc nie musimy obawiać się, aby odwiedzić park trampolin z najmłodszymi. Przed wejściem na trampoliny niezbędna jest rozgrzewka oraz obejrzenie filmu instruktażowego. Dlaczego warto odwiedzić park trampolin?Podczas skakania na trampolinie pracują wszystkie nasze mięśnie. Ćwiczenia te mogą wykonywać osoby w każdym wieku, również te z nadwagą. Na pewno poczujemy się odstresowani i zrelaksowani.

Aquapark we Wrocławiu

Kolejnym miejscem na aktywne spędzenie czasu we Wrocławiu jest aquapark. Jest to idealne miejsce dla osób w każdym wieku, dla dzieci, dla dorosłych oraz dla seniorów. Do dyspozycji mamy basen sportowy dla osób z dobrą kondycją. Dla osób, które chcą połączyć relaks wraz z aktywnością, znajduje się kompleks basenów rekreacyjnych. Jest to idealne miejsce do nauki pływania dla naszych pociech oraz na urządzenie imprez urodzinowych. Jedną ze szczególnych atrakcji jest Noc Saunowa Chińska, która obejmuje masaże, specjalne chińskie ceremonie oraz poczęstunek. Dorośli mogą również skorzystać z Saunarium, gdzie do dyspozycji mamy różne rodzaje sauny, ceremonie aromatyczne oraz łaźnię kamienną.

Czy lubimy nutkę adrenaliny podczas aktywności fizycznej? Naprzeciw naszym potrzebom wychodzi park wspinaczkowy Eiger. Ściana wspinaczkowa jest w tym momencie największą ścianą w Polsce i oferuję 1600 metrów kwadratowych wspinania. W ofercie znajdziemy siłownię wspinaczkową oraz bar, który oferuje kawę i przekąski. A co jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy w takim miejscu? Park wspinaczkowy oferuje profesjonalną pomoc dla początkujących. Nie musimy również od razu kupować całego wyposażenia do wspinaczki, istnieje opcja wypożyczenia niezbędnego sprzętu.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Gdy będziemy regularnie się wspinać, zyskamy pozytywną energię oraz więcej siły na codzienne obowiązki. Wspinaczka pomoże nam też zachować dobrą sylwetkę. Jest to wspaniałe miejsce na poznanie nowych ludzi i dzielenie z nimi swojej nowej pasji.

Lodowisko przy Spiskiej

Inną opcją na aktywny wypoczynek jest kryte lodowisko Spiska. Jest to największe lodowisko we Wrocławiu. Ma powierzchnię 30 × 60 metrów. Znajduję się tu wypożyczalnia łyżew dla początkujących i bardziej zaawansowanych łyżwiarzy. Zobacz inne lodowiska we Wrocławiu
Jazda na łyżwach należy do bardzo zdrowych aktywności, angażuje całe ciało i jest bardzo przyjemna. Ponadto wpływa na mięśnie pleców, co pomaga w walce z bólami. To wspaniały pomysł na wspólne spędzenie wieczoru z przyjaciółmi.