Wrocław jest miastem wielu wydarzeń związanych z turystyką. Już niebawem, bo 21 maja będzie można wziąć udział w jednym z najciekawszych festiwali podróżniczych w naszym kraju. Festiwal Wachlarz to niepowtarzalna okazja do tego, by spotkać słynnych polskich podróżników.

Festiwal Wachlarz istnieje od 2013 roku i od początku swojego istnienia wyróżnia się spośród innych tego rodzaju wydarzeń odbywających się w naszym kraju. Swoją odmiennością sprawia, że każda edycja jest wyjątkowym przeżyciem, na które warto poświęcić swój wolny czas. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy edycji, która odbędzie się we wrocławskim Kinie Horyzonty?

Każda z festiwalowych edycji posiada odrębny temat, wokół którego skupiają się zaproszeni goście w trakcie swoich wystąpień. Wrocławskie wydarzenie nie będzie pod tym względem wyjątkiem, jej tematem przewodnim będą Nieznane światy. Z takim podejściem do kwestii podróżowania będą zmuszeni zmierzyć się wszyscy zaproszeni goście.

O prawdziwej wyjątkowości festiwalu Wachlarz świadczy jednak jego inna cecha. Podróże związane są również z poznawaniem świata, dlatego też wydarzenie to skupia się na reporterskim ukazaniu odwiedzanych miejsc. Dzieje się to przy wykorzystaniu nowych technologii i internetu. Umiejętne połączenie tych trzech składników sprawia, że wystąpienia zaproszonych podróżników są naprawdę atrakcyjne dla wszystkich widzów, którzy zdecydują się wziąć udział w tej wyjątkowej pod wieloma względami imprezie.

Wśród zaproszonych gości znajdują się tak głośne nazwiska jak Adam Wajrak, znany z opisywania polskiej przyrody, podróżujący dziennikarz Tomek Michniewicz czy Marcin Ogdowski, korespondent wojenny i więcej osób związanych z podróżowaniem i opisywaniem swoich wojaży w internecie.

Festiwal Wachlarz został objęty patronatem Europejskiej Stolicy Kultury 2016, którą jest miasto Wrocław. Jeśli zatem jesteś miłośnikiem podróżowania, nie możesz przegapić tego wydarzenia. Impreza będzie trwała do późnych godzin nocnych, dlatego też osoby spoza stolicy Dolnego Śląska wygodny nocleg w centrum Wrocławia znajdą w ofercie prezentowanej przez apartamenty wrocławskie, położone w pobliżu kina Nowe Horyzonty.