Miasto Wrocław słynie na całą Polskę z posiadania dużej populacji krasnoludków, które świetnie czują się w stolicy Dolnego Śląska. Już 18 – 19 września odbędzie się z tej okazji impreza, na której powinien być każdy, komu bliskie są te niewielkie istoty. Co będzie można zobaczyć podczas tego wydarzenia?

Festiwal Krasnoludków – idea

Krasnoludki pojawiły się w mieście przed wiekami, ale ludzie dostrzegli je dopiero w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. To właśnie wówczas pierwsze krasnoludki wyszły na spotkanie z ludźmi i wspomagały ich w walce z ówczesnym reżimem komunistycznym. Po kilku latach, kiedy udało się odzyskać wolność, ludzie zapomnieli o tym, co skrzaty dla nich uczyniły. Przypomniano sobie o ich wkładzie przed kilku laty i od tamtej pory krasnoludki odzyskały należne sobie miejsce w przestrzeni miejskiej. Dziś można spotkać kilkaset niewielkich rozmiarów postaci, wędrówki ich śladami należą do najpopularniejszych form spędzania czasu w stolicy Dolnego Śląska, ciesząc się niesłabnącym powodzeniem tak wśród stałych mieszkańców miasta jak i turystów licznie przybywających do Wrocławia. Dla większego uczczenia obecności skrzatów w mieście, od kilku lat organizowany jest specjalny festiwal, poświęcony tym niewielkim istotom.

Festiwal Krasnoludków 2015

W tym roku odbędzie się już szósta edycja tej imprezy. Całe wydarzenie rozpoczyna się 18 września już o godzinie 10.00 na wrocławskim rynku, gdzie przejdzie Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków. Następnie impreza przenosi się do Parku Staromiejskiego, położonego tuż przy Wrocławskim Teatrze Lalek. Aż do godziny 16.00 na dzieci i ich rodziców czeka cały szereg przewidzianych przez organizatorów atrakcji, m.in. tworzenie krasnalowych masek, warsztaty i animacje wokalne, zajęcia w strefie plastycznej.

Dzień drugi, 19 września, oferuje równie bogaty program wydarzeń w ramach imprezy. Pomiędzy godziną 11.00 a godziną 17.00 będzie sporo atrakcji, zadbali o to organizatorzy. Wielka Wiosna Krasnali sprawi, że każdy poczuje się jak w bajce. W programie między innymi: sportowa strefa krasnoludków, budowanie krasnoludkowego miasta i robienie nadruków na krasnalowe torby.

Festiwal Krasnoludków w tym roku zapowiada się niezmiernie atrakcyjnie, warto rozważyć obecność na obu dniach imprezy. Dla osób spoza stolicy Dolnego Śląska apartamenty wrocławskie oferują miejsca noclegowe dla całej rodziny w atrakcyjnej cenie.