Miasto Wrocław słynie z festiwali kulturalnych. Wśród licznych imprez nie brakuje także i tych filmowych. Już w najbliższą sobotę, 26 września, rusza kolejny festiwal, tym razem przeznaczony dla najmłodszych miłośników kinematografii. Festiwal Kino dzieci potrwa do 4 października. Co będzie można zobaczyć podczas całego tygodnia jego trwania?

Festiwal Kino dzieci odbędzie się w gościnnych murach kina Nowe Horyzonty, miejsca największych wrocławskich festiwali filmowych. Oznacza to przede wszystkim dobrą jakość wykonania i świetnie dobrany repertuar. Z tych dwóch powodów warto przyjrzeć się bliżej ofercie festiwalowej i zdecydować, co wybrać z bardzo szerokiej listy propozycji projekcji filmowych. Naprawdę jest w czym wybierać.

Tegoroczny festiwal Kino dzieci jest drugą odsłoną tej imprezy. Po ogromnym sukcesie pierwszej, którą odwiedziło ponad 11 tysięcy widzów, kontynuacja jest czymś wręcz naturalnym. Dlatego też i w tym roku będzie można w stolicy Dolnego Śląska zobaczyć to, co w kinie dla najmłodszych najlepsze.

W trakcie trwania festiwalu, który odbędzie się jednocześnie w 18 miastach w całej Polsce, będzie można zobaczyć aż 70 filmów. Wśród projekcji będą filmy krótkometrażowe i pełnometrażowe przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. W ramach festiwalu organizatorzy przewidzieli nie tylko same projekcje, ale również spotkania i warsztaty, podczas których spróbują samodzielnie interpretować filmy, a także dowiedzieć się więcej na temat powstawania filmów.

Organizatorzy festiwalu zadbali o staranny dobór repertuaru. Dzięki temu młodzi widzowie będą mogli poznać piękne i mądre kino, które zdobyło już uznanie na międzynarodowych festiwalach, a którego w naszym kraju jeszcze nie wyświetlano. Co więcej, przewidziano również spotkania z twórcami filmów, którzy opowiedzą nie tylko o samych obrazach, ale również i o tym, w jaki sposób powstawał dany film. Z całą pewnością jest to również kolejna atrakcja dla młodych widzów.

II Festiwal Kino dzieci jest zatem wyjątkowym wydarzeniem, którego pominąć nie można. Dla osób spoza Wrocławia ciekawą ofertę noclegową przygotowały tanie apartamenty wrocławskie.