Już w wydłużony tegoroczny weekend 1-3 maja odbędzie się szósta edycja imprezy pod nazwą Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Organizatorem jest Centrum Kultury Zamek, a miejscem wydarzenia tereny wokół Stadionu Miejskiego.

W 2014 roku festiwal po raz kolejny pobił rekord frekwencji. To już swoista tradycja, z każdym rokiem impreza rośnie w siłę. Podczas ostatniej edycji można było spróbować piw z 200 nalewaków, dodatkowe 200 gatunków można było nabyć w butelkach. Te liczby robią wrażenie i czynią festiwal największym tego typu w całym kraju i jednym z największych w tej części Europy.

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa – historia

Początki festiwalu sięgają 2010 roku. Wówczas dwie panie postanowiły stworzyć imprezę poświęconą złocistemu trunkowi. Jedna z nich to Agnieszka Wołczaska-Praskolik, twórczyni Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich, druga zaś była Joanna Boś, organizatorka imprez w leśnickim Centrum Kultury „Zamek”. Już pierwsza edycja festiwalu okazała się sporym sukcesem i dowiodła, że podobna impreza jest czymś bardzo potrzebnym. Z roku na rok rosnąca frekwencja jedynie potwierdziła przypuszczenia pary pomysłodawczyń.

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa to przede wszystkim piwo, jednak nie tylko na degustacji rzecz polega. Podczas imprezy można sporo dowiedzieć się także o samym piwie – jego historii, odmianach, sposobach warzenia i degustacji. Prowadzone prelekcje, wykłady i pokazy mają uświadomić wszystkim zwiedzającym istnienie całej piwnej kultury, związanej z piciem tego trunku. Dzięki tego rodzaju inicjatywom rośnie w naszym kraju kultura picia piwa i świadomość konsumencka.

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa to nie tylko piwo. Podczas imprezy można również dobrze zjeść, między innymi produkty lokalne, pochodzące bezpośrednio od ich producentów. To także istnienie dużej sceny muzycznej, na której w ciągu trzech dni trwania imprezy gra kilkanaście zespołów, reprezentujących różnorodne gatunki muzyczne. Dzięki temu festiwal jest imprezą z prawdziwego zdarzenia.

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa na trwale już wpisał się w kalendarz imprez odbywających się w stolicy Dolnego Śląska. Impreza posiada międzynarodowy już rozgłos, przyjeżdżają na nią amatorzy piwa z Czech, Słowacji, Niemiec i innych krajów Europy. Nie wolno zatem przegapić tak wyjątkowej okazji do poznania miasta, które niegdyś słynęło z własnych piw. Warto już dziś zarezerwować czas najbliższej majówki, za cel obierając miasto Wrocław. Szczegółowe informacje można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu.