Ciekawy festiwal kulinarny, który co roku odbywa się we Wrocławiu, to wydarzenie, na którym warto się pojawić. Organizowany jest on zawsze w jeden z pierwszych weekendów czerwca, niezmiennie na rynku wrocławskim. Europa na Widelcu to jedna z imprez, których po prostu nie wolno przegapić. Dlatego właśnie najlepiej jest zaplanować sobie podróż do Wrocławia i spędzić trzy pyszne dni w centrum stolicy Dolnego Śląska! 

Europa na Widelcu – dlaczego warto?

Nigdzie nie poznamy smaków całego Starego Kontynentu naraz. Jedynym takim miejscem, gdzie możemy wciągnąć owoce morza, burgera i bigos a następnie zagryźć to kremem brulee bądź panna cottą, jest właśnie wrocławski festiwal smaków Europy. Różnorodność oferowanych dań daje nam niepowtarzalną możliwość skosztowania wszystkich tradycyjnych potraw z każdego rejonu naszego kontynentu. Dlaczego warto się tam zjawić? Każdy, kto chciałby zbierać nowe doświadczenia i poznawać świat powinien już znać odpowiedź na to pytanie. Europa na Widelcu to impreza, której nie można przegapić. Szczególnie, jeżeli fascynują nas inne kultury.

Jak to wygląda?

Festiwal odbywa się na wrocławskim rynku, gdzie ustawione są budki z jedzeniem i scena, na której trwają koncerty, konkursy bądź inne rozrywki dla osób, które chcą odpocząć chwilę od jedzenia. Zazwyczaj ustawionych jest również kilka stolików i parasoli, aby ułatwić ludziom spożywanie zdobytych dań. Jarmark składa się również ze strefy, gdzie możemy zakupić rozmaite produkty regionalne. Najważniejsze jest jednak to, aby zaraz po przyjściu udać się do kas, gdzie możemy wykupić dowolną ilość bilecików. Jeden kosztuje 5 złotych i upoważnia nas do odebrania jednej, wybranej potrawy z dowolnego stoiska. Pieniądze zebrane ze sprzedaży bilecików przeznaczone są na cele charytatywne. Przy kasie, razem z bilecikami, możemy otrzymać również menu imprezy. W ten sposób mamy możliwość zaplanowania sobie, które dania z poszczególnych krajów nas interesują oraz gdzie chcemy po kolei udać się po jedzenie.

W czasie, kiedy odbywa się to fantastyczne wydarzenie warto wynająć apartament w ścisłym centrum Wrocławia. Europa na Widelcu to impreza, która spodoba się każdemu – od fanów pysznego jedzenia aż po fascynatów obcych kultur i ich tradycji.