Już w najbliższą sobotę rozpoczyna się we Wrocławiu kolejna edycja Ekojarmarku, który tradycyjnie odbywa się przy ulicy Szewskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła pw. Marii Magdaleny, położonego w pobliżu wrocławskiego Rynku. Wiele udanych edycji tego wydarzenia pozwala sądzić, że warto i tym razem sprawdzić, jakie atrakcje przygotowane zostały przez organizatorów przedsięwzięcia. Na co można liczyć tym razem?

Tematyką przewodnią tej edycji Ekojarmarku będzie upcykling. Słowo to oznacza tworzenie nowych rzeczy z przedmiotów używanych. Tego rodzaju twórczość posiada podwójną korzyść – jest ekologiczna i zarazem przynosi ogromną satysfakcję osobom tworzącym własne przedmioty, tak użytkowe jak i ozdobne. Odwiedziny na wydarzeniu takim jak Ekojarmark to niepowtarzalna szansa na to, by poznać sztukę tworzenia takich właśnie wyrobów, które powstaną przy użyciu między innymi starych guzików, tasiemek a nawet patyków.

Zbliżające się święta Wielkanocne podpowiadają inny temat, który będzie obecny podczas tej edycji ekologicznej imprezy przy Szewskiej. Stąd też w ramach warsztatów upcyklingowych będzie można nie tylko zrobić ozdobną biżuterię czy stylową podstawkę pod kubek, ale również palmę na Niedzielę Palmową. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i kreatywności.

Ekojarmark to również wydarzenie, na którym obecni są regionalni producenci, którzy będą oferowali swoje wyroby. Polskie wina ekologiczne, naturalne przyprawy z całego świata, gotowe wypieki pieczywa, węgierskie wędliny i ukraińskie słodkości to zaledwie kilka z przewidywanych na Ekojarmarku towarów, które będzie można nabyć bezpośrednio od ich wytwórców. Warto pamiętać, że każdy producent tego rodzaju żywności dba o to, by uprawa, hodowla i cały proces wytwarzania produktu zachował najwyższe standardy jakości przy dbałości o środowisko naturalne.

Ekojarmark przy Szewskiej już na stałe wpisał się w mapę interesujących wydarzeń odbywających się w stolicy Dolnego Śląska, dlatego też warto na własne oczy przekonać się, co oferuje udział w takiej imprezie. Osoby szukające noclegu w centrum miasta powinny sprawdzić ofertę prezentowaną przez apartamenty wrocławskie, położone w niedalekiej odległości od wrocławskiego Rynku.