Wrocław już po raz dziesiąty będzie obchodził Dzień Życzliwości, który na całym niemal świecie odbywa się co roku 21 listopada. Na ten dzień, przypadający w tym roku w sobotę, zaplanowano cały szereg atrakcji, dla których warto odwiedzić stolicę Dolnego Śląska. Cały szereg imprez, które odbędą się w tym szczególnym dniu, będzie skierowany do ludzi w każdym wieku, od najmłodszych po seniorów.
Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Znajdź się wśród życzliwych”. W ramach realizacji tego hasła organizatorzy całego szeregu imprez będą starali się przekonać osoby biorące udział w zaplanowanych wydarzeniach do tego, że warto być życzliwym dla innych osób, przede wszystkim na co dzień, nie tylko od święta.
Muzeum Narodowe będzie miejscem gry pod nazwą „Na tropie uśmiechu”. Zasady gry są bardzo proste, w holu muzeum otrzymasz pierwszą wskazówkę, która pozwoli na odnalezienie określonego dzieła sztuki. Przy każdym z odnalezionych miejsc będzie możliwość uzyskania kolejnej wskazówki. Gra kończy się w chwili, gdy uda się odnaleźć wszystkie dziesięć obrazów bądź rzeźb, które mają życzliwe usposobienie, zarażające widza swoim nastawieniem do świata. Gra nie ma ograniczeń wiekowych, będzie trwała od godziny 10.00 do godziny 13.00. Każdy, komu uda się ukończyć grę, może liczyć na drobne upominki, wyłożone do odebrania na portierni Muzeum Narodowego.
Podobnie zabawowy charakter będzie miało wydarzenie rozgrywające się w Muzeum Historycznym, które zaplanowano na godzinę 12.00, a które odbędzie się pod nazwą „Życzliwe dary natury”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci 6-12 lat wraz z opiekunami. Warsztatowy charakter zajęć pozwoli na wspólne zastanowienie się nad tym jak dbać o naturę i okazać jej swoją życzliwość. Tego rodzaju zajęcia z całą pewnością pomogą w lepszym rozumieniu świata, w którym żyjemy na co dzień.
Osoby lubiące aktywny wypoczynek i zajęcia ruchowe, mogą rozważyć udział w Pierwszym Charytatywnym Maratonie Zumby, który odbędzie się we wrocławskim Aquaparku o godzinie 15. Każdy chętny do wzięcia udziału w tym wydarzeniu musi wykupić cegiełkę za 25 złotych, cały dochód z imprezy zostanie przekazany na podopiecznych fundacji Mam Marzenie, która spełnia marzenia osób chorych.
To nie wszystkie atrakcje, jakich można doświadczyć w ten szczególny dzień w stolicy Dolnego Śląska. Niektóre z nich będą również trwały w niedzielę, dlatego osoby spoza Wrocławia powinny rozważyć znalezienie noclegu na najbliższy weekend. Oferta, jaką posiadają apartamenty wrocławskie, pozwala na znalezienie noclegu w samym centrum Wrocławia w atrakcyjnej cenie.