Sposoby, aby dostać się do starej stolicy Dolnego Śląska, która dawniej nosiła nazwę Breslau, mogą być różne.

Samolot

Do Lotniska we Wrocławiu regularnie przylatują samoloty z różnych krajów i miast w Polsce. Więc jeśli podróżujecie po Warszawie lub Krakowie i po wysłuchaniu opowieści o pięknym mieście nad Odrą, zdecydowaliście się przylecieć tutaj bądźcie przygotowani do godzinnego przelotu ze stolicy kraju i trzech godzinnego z Krakowa. Koszt lotu jest uzależniony od rodzaju linii lotniczych. Na przykład w Warszawie, można znaleźć loty nawet od 4 euro, ale samolot z Krakowa będzie kosztować więcej.

Z lotniska do miasta można wziąć taksówkę (lepiej jest zarezerwować samochód przez telefon, na samym lotnisku taksówki są drogie) lub wsiąść do autobusu numer 406, który Idzie do centrum miasta i kosztuje 0,6 euro. W nocy z lotniska do miasta jeździ autobus №249.

Transport kolejowy

Zapewnia szereg dogodnych połączeń z dowolnego miasta w Polsce. I dzięki lokalizacji Wrocławia, może się okazać, że podróż z innego kraju może być tańsze niż z Warszawy (50 euro za 5-7 godzin w drodze). Z Krakowa, Katowic i Poznania podróże są krótsze (około 3 godzin) i kosztuje około 30 euro.

Autobus

O dziwo autobusów z Warszawy do Wrocławia jest mało i droga jest dosyć daleka, bo około 5-6 godzin. Ale bilety można nabyć już od 3 euro (jeśli zamówić wcześniej). Przyjechać autobusem do Wrocławia, również można z innych krajów.

Dodatkowym plusem dla transportu naziemnego (pociągów i autobusów), są zniżki dla studentów, a to chyba oni są bardzo zapalonymi podróżnikami.

Bla bla car

Jeszcze jedna opcja, dosyć ekonomiczna, to portal dla przejazdów z różnych zakątków Europy bla bla car, gdzie można znaleźć osoby, które chętnie wezmą ze sobą podróżujących, za niewielkie pieniądze.

Oczywiście do stolicy Dolnego Śląska można wyruszyć własnym autem i po drodze zwiedzić kilka innych miast. Ale jazda autem jest trochę uciążliwa i żeby w pełni ocenić wszystkie zabytki i rozrywki miasta, trzeba będzie po takiej podróży odpocząć. A zrobić to można będzie apartamentach wrocławskich z siedzibą w samym centrum miasta.