Wrocław jest stolicą województwa dolnośląskiego i jednym z piękniejszych polskich miast. Ściąga do siebie turystów nie tylko z naszego kraju ale i z całego świata. Jego architektura jest oszałamiająca, możemy znaleźć tu bardzo dużo budowli gotyckich i nowoczesnych. We Wrocławiu jest także wiele mostów, rzeźb i oczywiście krasnali, które totalnie zrewolucjonizowały to miasto na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Obecnie ciężko jest sobie wyobrazić Wrocław bez krasnali.

Co robić we Wrocławiu gdy pada?

Architektura tego miasta jest tak piękna i ciekawa, że spacerowanie po nim samo w sobie jest zwiedzaniem. Co jednak zrobić gdy pada deszcz? Nie zapominajmy o tym, że Wrocław jest miastem, które ma bardzo wiele do zaoferowania turystom i można wybrać się na przykład do muzeum. Jednym z największych zabytków Wrocławia jest namalowany przez Jana Stykę i Wojciecha Kossaka obraz pod tytułem „Bitwa Racławicka”. Znajduje się on w Panoramie Racławickiej – oddziale Muzeum Narodowego. Każdy turysta powinien zobaczyć ten obraz, ponieważ jest on bardzo wyjątkowy, szczególnie ze względu na swój rozmiar. To dzieło sztuki ma powierzchnię równą 1800 metrów kwadratowych. Mimo tak gargantuicznego rozmiaru, każdy szczegół tego obrazu jest perfekcyjnie dopracowany.

Innym muzeum, które warto jest odwiedzić jest Muzeum Narodowe. W tym budynku stale są obecne wystawy średniowieczne oraz sztuki śląskiej. Występują w nim dzieła artystów znanych na całym świecie, przykładowo Pietera Brueghela czy Jeana Chardina.

Muzeum Pana Tadeusza będzie dobrym wyborem dla miłośników literatury. Jego największą atrakcją jest jedyny istniejący rękopis jednego z największych dzieł („Pana Tadeusza”) naszego wieszcza narodowego – Adama Mickiewicza.

Co oprócz muzeum?

We Wrocławiu znajduje się zaprojektowana przez Maxa Berga Hala Stulecia. Jest to przepiękny budynek, który trafił na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W tym miejscu często organizowane są koncerty, wystawy sztuki, wydarzenia sportowe lub różnego rodzaju konferencje, łatwo jest natrafić na coś odpowiedniego dla siebie.
Wrocław charakteryzuje się też tym, że na jego terenie istnieje ogrom wspaniałych restauracji. Na samym Rynku można znaleźć restauracje serwujące kuchnie całego świata. Oprócz tego jest masa kawiarni, cukierni, a nawet pączkarnia.

Innym sposobem na spędzenie deszczowego dnia we Wrocławiu jest udanie się do papugarni. Jest to miejsce, w którym papugi latają swobodnie, bez żadnych ograniczeń. Można się z nimi bawić, poznać je i zobaczyć ich zachowanie. Chcąc połączyć rozrywkę z nauką można udać się do Hydropolis. Jest to centrum nauki o wodzie.

W tym miejscu można dowiedzieć się wszystkiego na temat roli wody w ekosystemie. Nowoczesna technologia i ciekawe podejście do przekazywania wiedzy sprawią, że zarówno dziecko jak i dorosły będą zainteresowani. W Hydropolis można dowiedzieć się o roli wody w organizmie człowieka, o wodzie morskiej czy deszczowej, a wszystko to przedstawione jest w sposób nieoczywisty i bardzo interesujący.

Co robić we Wrocławiu gdy pada? My wiemy jak spędzić czas w mieście! Poznajcie Wrocław z nami!