Niestety pogoda potrafi pokrzyżować każdemu plany zazwyczaj w najmniej spodziewanym momencie. Wymarzony wyjazd do Wrocławia wcale nie musi być źle zapamiętany w razie niepogody. Miasto to oferuje sporą ilość miejsc, które są zadaszone i oferują dużo atrakcji czy miłe spędzanie wolnego czasu. Miłośnicy gastronomii świetnie się odnajdą w centrum miasta, gdzie jest ogromna ilość przeróżnych restauracji. Smakowanie różnorodnych kuchni świata, to genialny początek na deszczowy dzień we Wrocławiu. Co robić we wrocławiu gdy pada deszcz?

Co robić we wrocławiu gdy pada deszcz – nauka i zabawa

Podczas wizyty we Wrocławiu, zaplanowanej akurat na maj, warto wziąć udział w najpopularniejszej imprezie, zwaną Noc Muzeów. Podczas jednej nocy, wiele muzeów, galerii lub zabytkowych obiektów można zwiedzić za darmo. Często w takich miejscach organizowane są warsztaty pobudzające kreatywność lub nawet wykłady. Można świetnie ten czas spędzić również z dziećmi, bo takie wydarzenie kierowane jest dla każdego i w każdym wieku. Jeżeli termin nam jednak nie odpowiada, warto w inne dni skorzystać z darmowych kursów językowych, które odbywają się w Mediatece. Biblioteka ta znajduje się przy pl. Teatralnym. Zajęcia te są stworzone głównie dla osób, których umiejętność językowa jest na poziomie co najmniej komunikatywnym. W ramach zajęć język jest doskonalony, dzięki czemu nie zapomina się tego, czego wcześniej się nauczyło.

Gdy pada we Wrocławiu – dla aktywnych

Osoby, które uwielbiają aktywność fizyczną, bardzo szybko odnajdą dla siebie odpowiednie zajęcie na deszczowe dni. Jeżeli jest się przygotowanym na taką ewentualność, to warto skorzystać z ogromnego Aqua Parku we Wrocławiu, który przyciąga ludzi, często spoza regionu. Zabawa w wodzie, to ogromna radość dla dzieci i relaks dla osób dorosłych. Doświadczyć tam można również kąpieli w jacuzzi czy relaksu w saunie. Na terenie obiektu znajduje się też basen sportowy. W szatniach obowiązkowo znajdują się suszarki, więc przeziębieniem nie trzeba się martwić. Dla tych, którzy za wodą nie przepadają, ale lubią się bawić, powstały Jump Areny. Miejsca, w którym znajduje się wiele trampolin i bezpiecznej przestrzeni. Można z pomocą instruktora ćwiczyć różne skoki, a nawet salta. Miękkie gąbki ułożone prawie wszędzie, gwarantują bezpieczną zabawę, nawet dla najmłodszych.

Z przyjaciółmi gdy pada we Wrocławiu

W pierwszej kolejności, na ratunek w deszczowe dni, przychodzą przyjaciele, z którymi można pójść do kina. Duży wybór miejsc we Wrocławiu gwarantuje komfort dla oglądającego. Aktualny repertuar sprawia, że filmy są ciekawe i każdy znajdzie coś dla siebie. Prawie każde kino jest wyposażone w technologię 3D, więc można poczuć się jak w filmie akcji, gdy tylko założy się odpowiednie okulary. Oprócz wyjścia do kina z przyjaciółmi, można również wybrać się do Kwatery Głównej. Tam warto zagrać w grę z przyjaciółmi która nazywa się Laser Tag. Polega ona prawie na tym samym co paintball, z tą różnicą, że „broń” jest na podczerwień. Przeszkody, adrenalina i wysiłek fizyczny sprawiają, że wieczór wcale nie jest nudny. Takie formy aktywności są odpowiednie dla każdego i w prawie każdym wieku.

Co robić we wrocławiu gdy pada deszcz? Jak widzicie jest wiele sposobów na miłe spędzenie czasu. Dla osób przyjezdnych polecamy nasze apartamenty w centrum Wrocławia