Wrocław jest bardzo atrakcyjnym miastem nie tylko ze względu na liczne zabytki świadczące o tysiącletniej historii. Jako jedna z największych polskich metropolii stolica Dolnego Śląska jest również bardzo atrakcyjnym miejscem dla osób związanych z biznesem. Świadczy o tym wiele międzynarodowych przedsiębiorstw, które na miejsce swojego działania wybrały właśnie Wrocław. Dlaczego warto zwrócić uwagę na prowadzenie biznesu właśnie w tym mieście? Powodów jest wiele.

Wiadomo, że liczby działają na wyobraźnię i często są czynnikiem decydującym o tym, że ludzie podejmują określone działanie. Jeśli zatem chodzi o przedstawienie możliwości stolicy Dolnego Śląska, liczby niewątpliwie są imponujące. W mieście istnieje ponad 70 centrów usług biznesowych, w których zatrudnionych jest ponad 24 tysiące pracowników. Co więcej, liczba tego rodzaju miejsc z każdym rokiem wzrasta, wciąż pojawiają się nowe firmy oferujące szeroko rozumiane usługi dla klientów biznesowych. Pod względem wielkości Wrocław ustępuje jedynie Warszawie i Krakowowi.

Niewątpliwie ważną kwestią, na którą zwracają uwagę inwestorzy chcący korzystać z sektora usług BSS, jest obecność we Wrocławiu najbardziej znanych marek. Nokia, IBM, HP, 3M i wiele innych to znak najwyższej jakości, zarówno jeśli chodzi o dostęp do infrastruktury jak i do wykwalifikowanej kadry pracowniczej, pochodzącej przede wszystkim z kręgu absolwentów wrocławskich uczelni wyższych, znajdujących się w czołówce polskich szkół wyższych.

Wszystkie te elementy, połączone z jakością życia, położeniem geograficznym i innymi, sprawiły, że Wrocław znalazł się wśród czołówki miast z rynków wschodzących, jakie zamieszcza prestiżowy Financial Times. Wysokie miejsce sprawia, że rozwój dolnośląskiej metropolii zaczyna nabierać jeszcze większego tempa.

Prowadzenie biznesu w stolicy Dolnego Śląska to wyjątkowa okazja dla wszystkich tych, którzy poszukują miejsca sprzyjającego tego rodzaju aktywności gospodarczej. Jeśli wybierasz się do Wrocławia w poszukiwaniu nowych możliwości prowadzenia biznesu, komfortowy nocleg w centrum miasta oferują apartamenty wrocławskie, w których odpoczniesz od trudów biznesowych negocjacji i przygotujesz się do kolejnego dnia obowiązków służbowych.