Trudno znaleźć osobę, która nie lubiłaby od czasu do czasu zjeść na mieście. A chyba jeszcze trudniej taką, która oparłaby się soczystemu i chrupiącemu burgerowi. Wrocław na szczęście obfituje w miejsca, gdzie można zjeść naprawdę porządnego burgera, nie tylko mięsnego. Prezentujemy 8 miejsc, gdzie we Wrocławiu zaspokoisz swój wilczy apetyt.

Krowarzywa

Wrocław niemal oficjalnie jest wegańską stolicą Polski. Dlatego wśród miejsc godnych polecenia nie może zabraknąć wegańskiego burgera. Szczególnie jeśli jest tak pyszny, jak ten oferowany przez Krowarzywa. Zawsze możemy w nim znaleźć mnóstwo świeżych, jakościowych warzyw, połączonych z pysznymi sosami i oczywiście świetnie doprawionym burgerem, a wszystko w niezłej cenie. Palce lizać!

Soczewka

Miejsce niemalże kultowe, faworyt dla wielu smakoszy prawdziwych, wołowych burgerów. Świetnej jakości mięso, dosmażone według naszych wymagań, puszysta bułka, występująca aż w 4 wariantach i mnóstwo dodatków, tworzących harmonijną całość pieszczącą kubki smakowe. Jedna z droższych opcji, jednak zdecydowanie warta swojej ceny. Poezja!

Balkan Burger

Inne podejście do kwestii burgerów. Bardziej… bałkańskie. W związku z tym bułka przypomina bardziej pitę, wypełniona jest głównie mięsem, a dodatki są dodatkami, nie dominują w naszej kanapce. A skoro już o mięsie mowa, warto mieć na uwadze, że jest bardziej aromatyczne, od typowego hamburgerowego, dzięki znacznej ilości ziół i przypraw. Wszystko pełne zaskakujących połączeń smaków. Można poczuć się jak na wakacjach u naszych południowych braci!

Wartburger

Dla tych, którzy chcą porządnie zjeść! Nie ma opcji, żeby ktoś wyszedł od nich głodny. Do każdego burgera dodatek do wyboru — frytki, nachosy lub sałatka. Bardzo duże porcje, zwłaszcza mięsa, na którym inni nieraz starają się oszczędzać. Wysmażone według zamówienia. Do tego porządna, sprężysta buła. Porcja zdecydowanie obiadowa i zdecydowanie warta swojej ceny.

Ahimsa

Wracając do wegańskich klimatów — Ahimsa to restauracja, która w swojej ofercie ma nie tylko burgery, ale burgery ma naprawdę godne polecenia. Można poczuć prawdziwy klimat Bliskiego Wschodu, dzięki Falafel Burgerowi z pysznym kotletem z ciecierzycy, hummusem i sojonezem. W ofercie mają również Fish Burgera, który tak naprawdę jest kolejną wariacją wegańskiego burgera, zawdzięczającą swój rybny posmak glonom nori będącym dodatkiem do birmańskiego tofu (z ciecierzycy). Obżarstwo bez wyrzutów sumienia!

Pasibus

Najlepsza streetfoodowa knajpa we Wrocławiu wie, jak zrobić porządnego burgera i nakarmić głodomora. Mają kilka lokali w mieście, lecz w każdym z nich możemy liczyć na zbliżoną, bardzo wysoką jakość burgera. Dodatkowo można skosztować craftowego piwa!

Green Bus

Kolejny przykład streedfoodowego dobrego jedzenia, tym razem w wersji wege. Zaskakują aż 6 rodzajami wegeburgerów, również z wędzonym tofu i grillowanym tempeh. Na prawdę warto spróbować wszystkich.

Nienażarty

Foodtruck z ręcznie przygotowanymi wołowymi burgerami. Cóż więcej potrzeba? Miłe towarzystwo z dobrym poczuciem humoru, znające się na burgerach wliczone w cenę.

Odpoczynek po szaleństwach we wrocławskich burgerowniach powinien być jak najbardziej komfortowy. Taką możliwość, znajdziecie w naszych apartamentach Wrocławskich. Apartamenty znajdują się w centrum Wrocławia, gdzie znajdują się najlepsze burgerownie w mieście.