Wrocław promuje literaturę na wiele sposobów, również poprzez organizację wielu festiwali jej poświęconym. Obok największych, jak Międzynarodowy Festiwal Kryminału, obecne są również i te mniejsze. Jednym z nich jest właśnie Bruno Schulz Festiwal. Kolejna edycja już niebawem, co można będzie zobaczyć w trakcie jej trwania? Organizatorzy zadbali, by nie zabrakło różnorakich atrakcji.

Bruno Schulz Festiwal to, wbrew pozorom, nie jest festiwal jednego autora. Z każdą kolejną edycją organizatorzy coraz bardziej wychodzą poza nieco ograniczające ramy, które służyły im za punkt wyjścia. Dziś to wydarzenie łączące, podobnie jak czynił to sam Bruno Schulz, sztukę i literaturę z życiem codziennym, nieodłącznym przecież od tego, co robi się na co dzień. Artystą się zazwyczaj jedynie bywa, ale wielkim artystą po prostu się jest. Dlatego też Schulz pozostaje dziś postacią centralną w tym sensie, że przewodniczy temu, co będzie się działo w trakcie tych kilku festiwalowych dni. A będzie się działo wiele, o czym już wspomniano na wstępie.

Bruno Schulz Festiwal rozpoczyna się we wtorek, 13 października i potrwa do niedzieli, 18 października. Głównymi miejscami festiwalowymi będą, podobnie jak i w poprzednich edycjach, sale Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego i Zakładu im. Ossolińskich. Oba miejsca są położone w swoim bezpośrednim sąsiedztwie, dlatego też przemieszczanie się pomiędzy nimi nie będzie stanowić większego problemu nawet dla osób nieznających topografii stolicy Dolnego Śląska.

W programie festiwalu konferencje naukowe stanowią jedynie część tego, co będzie można zobaczyć w trakcie trwania imprezy. Przewidziane są również liczne spotkania z najważniejszymi i najgłośniejszymi nazwiskami w polskiej literaturze współczesnej, między innymi Olgą Tokarczuk i Ziemowitem Szczerkiem. Bruno Schulz Festiwal łączy się w sposób niemalże naturalny literacką nagrodą Angelus. Sobota jest dniem ogłoszenia wyniku decyzji jury, wśród nominowanych jest między innymi Olga Tokarczuk właśnie i to ona jest uznawana za osobę mającą największe szanse na zwycięstwo.

Obok sesji naukowych, w tym roku skoncentrowanych mocno na Rafale Wojaczku, odbędzie się również cały szereg innych imprez, między innymi koncerty i spacer miejski śladami poety, który ostatnie lata swojego krótkiego życia spędził w stolicy Dolnego Śląska. Warto być we Wrocławiu przez kilka dni trwania imprezy. Niedrogi nocleg można z powodzeniem znaleźć w ofercie prezentowanej przez apartamenty wrocławskie, położone w niedalekiej odległości od festiwalowych miejsc.