Piwna rewolucja na dobre zagościła w umysłach polskich piwoszy. Dobre i zdrowe piwa cieszą się coraz większą popularnością, rośnie w naszym kraju świadomość konsumencka dotycząca złocistego trunku. Pojawiają się liczne niewielkie browary, nierzadko prowadzące jednocześnie sprzedaż swoich wyrobów na miejscu. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę, że pierwszym miejscem był browar Spiż, ulokowany w samym centrum Wrocławia, w pomieszczeniach Nowego Ratusza.

Historia powstania pierwszego w naszym kraju browaru restauracyjnego sięga roku 1992. To właśnie wówczas Bogdan Spiż, technolog browarnictwa kontynuujący rodzinne tradycje w dziedzinie warzenia piwa. Założycielski pomysł był bardzo prosty – restauracja miała powrócić do pielęgnowania przedwojennych tradycji wrocławskiego browarnictwa, bardzo bogatego aż do końca II wojny światowej. Jak słusznym okazało się to pomysłem może być fakt, że wrocławski browar Spiż jest miejscem doskonale znanym amatorom złocistego trunku w całej Polsce. Co stoi za ogromnym powodzeniem tego miejsca?

Najważniejsze jest oczywiście piwo. W browarze Spiż produkowane jest kilka gatunków piwa – zwykłe jasne, ciemne i pszeniczne. Specjalnością restauracji jest podawany do piwa chleb ze smalcem, cieszący się niesłabnącym powodzeniem wśród wszystkich klientów odwiedzających to miejsce. Realizowana jest idea miejsca warzenia widocznego dla osób przebywających w lokalu, mogą oni podziwiać kadź filtracyjną i kocioł warzelny. Inne urządzenia technologiczne podziwiać można przez szklane ściany. Wrażenie jest prawdziwie niezapomniane.

Samo wnętrze restauracji i pubu piwnego również jest godne uwagi. Historyczne wnętrza zostały pieczołowicie odnowione, co czyni z tego miejsca wprost wymarzone miejsce na spotkanie z przyjaciółmi. Wysokiej jakości warzone na miejscu piwo z pewnością będzie doskonałym uzupełnieniem takiego rodzaju spotkania.

Wizyta w browarze Spiż to również świetna atrakcja turystyczna, warto odpocząć przez chwilę od trudów zwiedzania zabytków i spróbować wspaniałego piwa warzonego w sposób naturalny i z naturalnych składników. Nocleg natomiast oferują apartamenty wrocławskie, położone w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiego Rynku.