Wiele osób, po przyjeździe do Wrocławia nie udaje się w kierunku najbardziej znanych zabytków, takich jak rynek starego miasta czy ratusz, ale na bazary i targowiska. Dlaczego? Odwiedzanie tętniących życiem bazarów jest dla wielu osób przyjemną formą spędzania czasu. Miłośnicy bazarów uważają, że jest na nich taniej. Jakie bazary i targowiska warto odwiedzić we Wrocławiu?
Giełda staroci we Wrocławiu

Bazar ze starociami to dla wielu prawdziwe kopalnie skarbów. Najbardziej znany bazar staroci znajduje się pod Iglica, na ulicy Wystawowej 1, przy Hali Stulecia we Wrocławiu. Targi staroci odbywają się w tym miejscu już wiele lat i mają wiele stałych i oddanych klientów. Trwają one od godziny 8.00-16.00. Na targu ze starociami, przy odrobinie cierpliwości można znaleźć prawdziwe perełki- może to być prawdziwa porcelana, dzieła sztuki, oryginalne dodatki do domu i antyczne meble, jak również ubrania. Targ zazwyczaj odbywa się raz w miesiącu, więc warto upewnić się, którego dni jest organizowany, aby uniknąć rozczarowania.

Innym miejscem we Wrocławiu gdzie udać mogą się pasjonaci antyków jest Giełda Antyków w Galerii Handlowej SKY TOWER, na ulicy Powstańców Śląskich. . Jest to nie tylko miejsce sprzedaży oryginalnych przedmiotów, ale też miejsce spotkań i wymiany myśli prawdziwych miłośników.

Warto zaznaczyć, że targowiska i bazary znajdują się w niedalekiej odległości od naszych apartamentów w centrum Wrocławia.

Bazary we Wrocławiu ze zdrową, ekologiczną żywnością

Jeżeli niekoniecznie wyobrażamy sobie weekend na bazarze ze starociami, ale chętnie spróbowalibyśmy wyśmienitych smakołyków, to Wrocławski Bazar Smakoszy jest miejscem dla nas. Możemy znaleźć go na ulicy Paczkowskiej 26 i jest otwarty od 10 do 15 każdej niedzieli. Cieszy się on dużą popularnością, każdej niedzieli odwiedza go przeszło 2 tysiące ludzi. Co możemy na nim znaleźć? Szeroki wybór ekologicznych warzyw, prawdziwe masło, wiejską śmietanę oraz mleko, świeże ryby oraz mięso, aromatyczne przyprawy, wysokiej jakości oliwi oraz oleje, nie brakuje też zdrowych słodkości.

Innym miejscem, gdzie możemy kupić ekologiczną żywność jest Bazar „Krótka Droga”. Odbywa się w każdą sobotę, przy ulicy Białoskórniczej 26 we Wrocławiu, od godziny 10 do 13. Możemy kupić tutaj żywność bezpośrednio od rolników, którzy dbają o ekologiczną uprawę owoców i warzyw oraz wysoką jakość mięsa.

Miłośnicy zabytkowych samochodów też znajdą swoje miejsce we Wrocławiu. Jest to cykliczna giełda samochodowa OldTimerBazaR na ulicy Giełdowej 12 w godzinach od 7 do 14. Giełda ta organizowana jest już od 15 lat i każdego roku przyciąga miłośników samochodów oraz motocyklów. Odbywają się tu prezentacje zabytkowych samochodów. Można tu kupić, sprzedaż bądź zamienić wyjątkowe okazy motocyklów, znaleźć części do naszego pojazdu albo zaopatrzyć się w biżuterię motocyklową lub atrakcyjne dla miłośników aut ubrania.

Miłośnicy zwierząt mogą natomiast udać się na ulice Piłsudskiego gdzie odbywa się giełda zwierząt egzotycznych EXOTICA w godzinach 10-16 w budynku NOT. Najbliższy termin to 3 marca. Oprócz poczęstunku, kawy i herbaty możemy liczyć na pokazy egzotycznych owadów, pajęczaków, gadów, płazów oraz ssaków.