Zoo Wrocław czyli Wrocławski ogród zoologiczny jest niewątpliwie jedną z najważniejszych atrakcji stolicy Dolnego Śląska. Wielu polskich turystów odwiedza go choćby z powodu sentymentu do słynnego niegdyś programu telewizyjnego „Z kamerą wśród zwierząt”.

Emitowany przez 30 lat program prowadzony był przez ówczesnego dyrektora zoo i jego małżonkę, Antoniego i Hannę Gucwińskich. Małżeństwo w każdym odcinku oprowadzało widzów po wrocławskim ogrodzie i z niebywałą pasją opowiadało o życiu i zwyczajach jego mieszkańców.

Zoo Wrocław Afrykarium i Odrarium – to nie wszystko

W ostatnich latach ogród zoologiczny we Wrocławiu przeszedł wiele zmian, dzięki którym znacząco poprawiły się warunki życia zwierząt oraz zwiększyła się atrakcyjność zwiedzania. Obecnie największą popularnością wśród odwiedzających ogród cieszy się Afrykarium, czyli nowoczesny kompleks basenów i pawilonów, w których prezentowana jest wodna i lądowa fauna Afryki. Tematycznych ekspozycji jest z resztą we wrocławskim zoo dużo więcej, ponieważ odwiedzić można Pawilon Madagaskaru zamieszkały przez lemury, budynek o nazwie „Tajemnice Sahary”, Pawilon Terai pełen nosorożców, czy fokarium z możliwością podwodnego podglądania mieszkańców basenu. Dumą ogrodu jest także największy w Polsce wybieg dla niedźwiedzi brunatnych. Z kolei najnowszą atrakcją zoo jest otwarte w 2015 r. Odrarium, dzięki któremu można poznać rośliny i zwierzęta występujące w rzece Odrze i jej dolinie.
Zoo Wrocław ma ponad 10 000 podopiecznych, wśród których nie brakuje bardzo rzadkich gatunków zwierząt takich jak okapi, tygrys sumatrzański, nosorożec indyjski czy żółw słoniowy.
Po ogrodzie można spacerować godzinami, a w razie potrzeby zregenerować siły w jednym z wielu znajdujących się tu obiektów gastronomicznych. Na najmłodszych gości czekają w ogrodzie takie atrakcje jak plac zabaw, park linowy oraz pokazy karmienia zwierząt.
Będąc we Wrocławiu, warto przeznaczyć jeden dzień na wizytę w zoo, szczególnie jeśli jest się na wycieczce z całą rodziną. Może się do niego bardzo łatwo dostać z centrum miasta, gdzie zlokalizowane są nasze Apartamenty Wrocławskie, oferujące komfortowe i niedrogie noclegi dla rodzin z dziećmi.

Najważniejsze informacje o Zoo Wrocław

Zoo Wrocław oraz Afrykarium są czynne przez cały rok, we wszystkie święta.
W zależności od okresu, Zoo Wrocław jest czynne w różnych godzinach. Najlepiej sprawdzić na stronie Zoo. Pewne jest to, że Zoo jest czynne od poniedziałku do piątku w soboty, niedziele i święta bez wyjątku.
Uwaga! Do ogrodu można wejść tylko w godzinach funkcjonowania kas!
Kontakt z Zoo Wrocław
Telefon: +48 71 34 07 119
E-mail:pok@zoo.wroc.pl
Strona WWW: www.zoo.wroclaw.pl

Dla osób przyjezdnych spoza Wrocławia polecamy nocleg w apartamentach w centrum Wrocławia.