Jak dostać się do Wrocławia?

Jak dostać się do Wrocławia?

Sposoby, aby dostać się do starej stolicy Dolnego Śląska, która dawniej nosiła nazwę Breslau, mogą być różne.

Samolot

Do Lotniska we Wrocławiu regularnie przylatują samoloty z różnych krajów i miast w Polsce. Więc jeśli podróżujecie po Warszawie lub Krakowie i po wysłuchaniu opowieści o pięknym mieście nad Odrą, zdecydowaliście się przylecieć tutaj bądźcie przygotowani do godzinnego przelotu ze stolicy kraju i trzech godzinnego z Krakowa. Koszt lotu jest uzależniony od rodzaju linii lotniczych. Na przykład w Warszawie, można znaleźć loty nawet od 4 euro, ale samolot z Krakowa będzie kosztować więcej.

Z lotniska do miasta można wziąć taksówkę (lepiej jest zarezerwować samochód przez telefon, na samym lotnisku taksówki są drogie) lub wsiąść do autobusu numer 406, który Idzie do centrum miasta i kosztuje 0,6 euro. W nocy z lotniska do miasta jeździ autobus №249.

Transport kolejowy

Zapewnia szereg dogodnych połączeń z dowolnego miasta w Polsce. I dzięki lokalizacji Wrocławia, może się okazać, że podróż z innego kraju może być tańsze niż z Warszawy (50 euro za 5-7 godzin w drodze). Z Krakowa, Katowic i Poznania podróże są krótsze (około 3 godzin) i kosztuje około 30 euro.

Autobus

O dziwo autobusów z Warszawy do Wrocławia jest mało i droga jest dosyć daleka, bo około 5-6 godzin. Ale bilety można nabyć już od 3 euro (jeśli zamówić wcześniej). Przyjechać autobusem do Wrocławia, również można z innych krajów.

Dodatkowym plusem dla transportu naziemnego (pociągów i autobusów), są zniżki dla studentów, a to chyba oni są bardzo zapalonymi podróżnikami.

Bla bla car

Jeszcze jedna opcja, dosyć ekonomiczna, to portal dla przejazdów z różnych zakątków Europy bla bla car, gdzie można znaleźć osoby, które chętnie wezmą ze sobą podróżujących, za niewielkie pieniądze.

Oczywiście do stolicy Dolnego Śląska można wyruszyć własnym autem i po drodze zwiedzić kilka innych miast. Ale jazda autem jest trochę uciążliwa i żeby w pełni ocenić wszystkie zabytki i rozrywki miasta, trzeba będzie po takiej podróży odpocząć. A zrobić to można będzie apartamentach wrocławskich z siedzibą w samym centrum miasta.