Niestety pogoda potrafi pokrzyżować każdemu plany zazwyczaj w najmniej spodziewanym momencie. Wymarzony wyjazd do Wrocławia wcale nie musi być źle zapamiętany w razie niepogody. Miasto to oferuje sporą ilość miejsc, które są zadaszone i oferują dużo atrakcji czy miłe spędzanie wolnego czasu. Miłośnicy gastronomii świetnie się odnajdą w centrum miasta, gdzie jest ogromna ilość przeróżnych restauracji. Smakowanie różnorodnych kuchni świata, to genialny początek na deszczowy dzień we Wrocławiu. Co robić we wrocławiu gdy pada deszcz?

Deszczowy Wrocław – nauka i zabawa

Podczas wizyty we Wrocławiu, zaplanowanej akurat na maj, warto wziąć udział w najpopularniejszej imprezie, zwaną Noc Muzeów. Podczas jednej nocy, wiele muzeów, galerii lub zabytkowych obiektów można zwiedzić za darmo. Często w takich miejscach organizowane są warsztaty pobudzające kreatywność lub nawet wykłady. Można świetnie ten czas spędzić również z dziećmi, bo takie wydarzenie kierowane jest dla każdego i w każdym wieku. Jeżeli termin nam jednak nie odpowiada, warto w inne dni skorzystać z darmowych kursów językowych, które odbywają się w Mediatece. Biblioteka ta znajduje się przy pl. Teatralnym. Zajęcia te są stworzone głównie dla osób, których umiejętność językowa jest na poziomie co najmniej komunikatywnym. W ramach zajęć język jest doskonalony, dzięki czemu nie zapomina się tego, czego wcześniej się nauczyło.

Gdy pada we Wrocławiu – dla aktywnych

Osoby, które uwielbiają aktywność fizyczną, bardzo szybko odnajdą dla siebie odpowiednie zajęcie na deszczowe dni. Jeżeli jest się przygotowanym na taką ewentualność, to warto skorzystać z ogromnego Aqua Parku we Wrocławiu, który przyciąga ludzi, często spoza regionu. Zabawa w wodzie, to ogromna radość dla dzieci i relaks dla osób dorosłych. Doświadczyć tam można również kąpieli w jacuzzi czy relaksu w saunie. Na terenie obiektu znajduje się też basen sportowy. W szatniach obowiązkowo znajdują się suszarki, więc przeziębieniem nie trzeba się martwić. Dla tych, którzy za wodą nie przepadają, ale lubią się bawić, powstały Jump Areny. Miejsca, w którym znajduje się wiele trampolin i bezpiecznej przestrzeni. Można z pomocą instruktora ćwiczyć różne skoki, a nawet salta. Miękkie gąbki ułożone prawie wszędzie, gwarantują bezpieczną zabawę, nawet dla najmłodszych.

Z przyjaciółmi gdy pada we Wrocławiu

W pierwszej kolejności, na ratunek w deszczowe dni, przychodzą przyjaciele, z którymi można pójść do kina. Duży wybór miejsc we Wrocławiu gwarantuje komfort dla oglądającego. Aktualny repertuar sprawia, że filmy są ciekawe i każdy znajdzie coś dla siebie. Prawie każde kino jest wyposażone w technologię 3D, więc można poczuć się jak w filmie akcji, gdy tylko założy się odpowiednie okulary. Oprócz wyjścia do kina z przyjaciółmi, można również wybrać się do Kwatery Głównej. Tam warto zagrać w grę z przyjaciółmi która nazywa się Laser Tag. Polega ona prawie na tym samym co paintball, z tą różnicą, że „broń” jest na podczerwień. Przeszkody, adrenalina i wysiłek fizyczny sprawiają, że wieczór wcale nie jest nudny. Takie formy aktywności są odpowiednie dla każdego i w prawie każdym wieku.

Co robić we wrocławiu gdy pada deszcz? Jak widzicie jest wiele sposobów na miłe spędzenie czasu. Dla osób przyjezdnych polecamy nasze apartamenty w centrum Wrocławia