Apartament Biskupia Wrocław jest położony w odległości 50 metrów od wrocławskiego Rynku. Nowocześnie wyposażony apartament składa się z 3 pokoi, salonu i kuchni. Oferuje komfortowy nocleg dla 1 aż do 6 osób.  Dla Państwa wygody parking jest wliczony w cenę wynajmu apartamentu.

Najważniejsze wyposażenie apartamentu Biskupia Wrocław:

  • salon z telewizorem
  • łazienka z wanną i toaletą
  • kompletnie wyposażona kuchnia
  • 2 sypialnie z łóżkami małżeńskimi
  • Wi-Fi w cenie apartamentu
  • zestaw ręczników i żelazko

Wrocławska ulica Biskupia jest jedną z najstarszych ulic w stolicy dolnego śląska. To ulica szczególna ze względu nie tylko na fakt, że jest jedną z najstarszych ulic w mieście ale także na jej zawiłą historię.

Czym była a czym jest ulica Biskupia?

Według Wrocławskich podań, bieg ulicy Biskupiej został wytyczony w trakcie XIII lokacji miasta. Co ciekawe ulica Biskupia przez długi czas nie miała własnej nazwy. Dopiero w roku 1489 zyskała nazwę – „Bischofgasse”. Przy ulicy znajdowało się wiele rożnych budynków o rozmaitym przeznaczeniu. Z bardziej znaczacych wydarzeń ulicy, można wymienić bal maskowy, który został urządzony 5 stycznia 1741 roku przez Fryderyka II.

Apartament Biskupia Wrocław – zalety

Nasz apartament to doskonałe miejsce na nocleg dla osób chcących zamieszkać w samym sercu stolicy Dolnego Śląska. W jego najbliższej okolicy znajduje się wiele atrakcji z których słynie Wrocław. Doskonała lokalizacja jest wygodnym rozwiązaniem, pozwalającym zwiedzanie miasta bez konieczności korzystania z samochodu.

Atrakcje turystyczne to nie jedyne atuty o jakich warto wspomnieć przy opisywaniu zalet najbliższej okolicy Apartamentu Biskupia. W obrębie kilkuset metrów od apartamentu znajduje się wiele instytucji państwowych, firm. Taka konfiguracja pozwala na szybkie i bezproblemowe załatwienie spraw służbowych i prywatnych. Kolejną rzeczna o jakiej warto wspomnieć przy opisie apartamentu jest bliskość dużej ilości sklepów i punktów usługowych. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych centrów handlowych jest Galeria Dominikańska, jeden z najstarszych domów towarowych Feniks i zachwycająca stylem architektonicznym dom Handlowy Renoma (obecnie Galeria Renoma, dawiniej PDT i jeszcze dawniej dom handlowy Wartheim).

Lokalizacja to nie wszystko co zalicza się do atutów apartamentu przy Biskupiej. Duża przestrzeń, sześć łóżek, bogate wyposażenie to kolejne rzeczy o których warto pamiętać!